Bu haber kez okundu.

Pişman olan PKK'lı terörist tüm gerçekleri itiraf etti

PKK terör örgütüne katıldığına pişman olan Mahir kod adlı terörist yaşadıklarını anlattı. Diyarbakır Bağlar İlçe Jandarma Komutanlığına teslim olan R.G. örgüte 'HPD aracılığıyla katıldım' diyerek şoke eden itiraflarda bulundu.

'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan terörden arananlar listesinde olan terörist, üniversiteye giden kız kardeşini araştırdığını ve örgüte yavaş yavaş girdiğini söyleyerek, HDP'nin gençlik yapılanması içerisinde bulunduğunu ve terör örgütü adına bildiri dağıttığını belirtti. Yürüttüğü faaliyetler nedeniyle annesinin ağlamasına dayanamadığını kaydeden terörist R.G. Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki HDP binasında teröristlerle görüştüğünü ''Lice'ye gittim. Lice HDP binasına gittim. Kapıda bekleyen birisi ne için geldiğimi sordu. 'Benim bir durumum var, onlarla görüşmek istiyorum' dedim. 'Sen burada bekle' dediler. Dışarıda beklerken siyah renkli bir araba ile beni aldılar ve Yolçatı mezarlığına giderek orada örgüt mensubu Şirin isimli birisiyle görüştüm'' diyerek itiraf etti.

''KARDEŞİMİ BIRAKIN, BENİ ALIN''

Terör örgütüne 'kardeşimi alın, beni alın' dediğini ifade eden R.G. teröristlerin bunu kabul etmediğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. ''Ben burada kalacağım, kız kardeşim gelmeyene kadar gitmeyeceğim'' dedim. Mezarlıktaki konteynırların içinde 20 gün kaldığını sonra da Lice operasyonunun başladığını söyleyerek, ''Biri bana 'Tunceli'ye git, burada operasyon var seni Tunceli'ye göndereceğiz. Oradakilere yardım edeceksin'' dedi.

GÜVENLİK GÜÇLERİNE SIĞINDI

Örgütte silahlı bir eyleme katılmadığını söyleyen R.G. kız kardeşinin örgütten kaçtığını öğrenince teslim olduğunu anlattı. ''HDP'ye gitmem ve onlarla çalışmamın nedeni sadece beni tanısınlar, kardeşimi geri getirsinler diyeydi. Onun için Lice ve Tunceli'ye gidip katıldım. Kardeşimin kaçarak eve geri döndüğünü duyunca ben de kaçtım ve devlete teslim oldum'' dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×