Bu haber kez okundu.

PKK'lı teröristlerin teslim olma görüntüleri kameralara yansıdı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Tunceli'de sürdüğü operasyonda bugün 5 terörist etkisiz hale getirilirken 4 kadın terörist silahlarıyla beraber teslim oldu . Güvenlik güçlerinin kask kameralarına yansıyan görüntülerde  "Kimse ateş etmeyecek, çıkın dışarı teslim olun" çağrısını yaptığı ve ardından teröristlerden bazılarının silahlar ve mühimmatlar teslim olduğu görüntülendi.

TERÖRİSTLERE AĞIR DARBE

Aliboğazı Vadisi içindeki PKK terör örgütüne ait olduğu bildirilen sığınak ve kamplarının bulunduğu bölgeye önceki gün özel eğitimli timlerin yaptığı sızmanın ardından, Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı jandarma özel harekat timlerinin de katıldığı operasyon ile 1 terörist öldüdürülürken 4 kadın terörist ise kendiliğinden teslim oldu.

YAPILAN ARAMA TARAMA FAALİYETLERİNDE BİR SÜRÜ SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyon bölgesinde yapılan arama tarama faaliyetinde 7 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 adet Bixi makinalı tüfek, 1 adet Kannas keskin nişancı tüfeği, 3 adet savunma el bombası, 619 adet Kalaşnikof fişeği, 184 adet Bixi mühimmatı, 2 adet Kanas keskin nişancı tüfeği şarjörü, 27 adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 adet araç tipi telsiz, 1 adet el telsizi, 1 adet roketatar mühimmatı, 1 adet büyük tüp, 1 adet küçük tüp, 2 adet şarjör kütüklüğü ve çok sayıda yaşamsal malzeme ve örgütsel doküman ele geçirildiği belirtildi. Ele geçirilen malzemelere Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile el konulduğu kaydedildi. 

TUNCELİ VALİLİĞİ YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Tunceli Valiliği'nden çatışmaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Tunceli Aliboğazı Bölgesi'nde bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonda, 28 Nisan 2017 tarihinde güvenlik güçlerimizce teröristlere ait yeni bir sığınak tespit edilmiş ve bir grup terörist ile sıcak temas sağlanmıştır. Çıkan çatışmada 1 erkek terörist öldürülmüş, 4 erkek terörist ise teslim olmuştur. Bölgede operasyonlara devam edilmekte olup, gelişmelerden bilahare kamuoyuna bilgi verilecektir" denildi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×