Öne Çıkanlar feto lys-4 sınavı nasıldı 1 mayıs kutlamaları polis müdahalesi Jülide Sarıeroğlu Nereli nisan enflasyon rakamları

PKK'nın 'sivil öldürüldü' Yalanı Telsiz Konuşmalarına Yansıdı

Terör örgütü PKK'ya vurulan büyük darbe teröristlerin telsiz konuşmalarına da yansıdı. Ağır kayıplar veren örgüt yalanlarla uğradıkları hezimeti gizlemeye çalışıyor.

PKK'nın 'sivil öldürüldü' Yalanı Telsiz Konuşmalarına Yansıdı
Güvenlik güçlerinin Doğu ve Güneydoğu'da terör örgütüne yönelik başlattığı mücadele kararlılıkla sürerken yerli İHA'lar ve hava harekatlarıyla yapılan başarılı operasyonlarda PKK büyük kayıplar verdi. Terör örgütü hezimetini ise sivillere yönelik saldırı olduğuna dair propagandalarla gizlemeye çalışıyor.

Ancak güvenlik güçlerinin tespit ettiği telsiz konuşmaları PKK'nın bir yalanını daha ortaya çıkardı. Bitlis'te Sehi Ormanlarında sürüdürülen operasyonlar sırasında 1 kadın ölü 1 erkekse yaralı olarak Tatvan Devlet Hastanesine getirilmişti. PKK ve yandaşlarının 'asker ceviz toplayan kadını öldürdü' yalanını ortaya atmıştı. Yapılan soruşturmada ise hastaneye ölü getirilen kadının terörist olan oğlu ve arkadaşlarına erzak getirdiği, hava operasyonunda teröristlerle birlikte öldüğü tespit edildi.

Operasyonun ardından ise teröristler arasında geçen telsiz konuşmalarında gerçek tüm çıplaklığı ile ortaya çıktı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×