Bu haber kez okundu.

Reina'da ölenler ile yaralıların isimleri belirlendi

ORTAKÖY'deki ünlü gece kulübü Reina saldırısında ölenlerin isimleri adli tıp kayıtlarına göre belirlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırıda ölen ve yaralanan vatandaşların kimliklerinin belli olduğunu açıklarken hayatını kaybeden 21 kişinin isimlerinin kesinleştiğini belirtti. Saldırıda şehit olan bir polis memurunun da kimliği belirlendi.

Reina saldırısına ilişkin yapılan son dakika açıklamasında 1'i polis 39 kişinin hayatını kaybettiği duyurulmuştu. Reina saldırısında hayatını kaybedenlerden 16’sının yabancı uyruklu 5’inin de Türk vatandaşı olan 21 kişinin kimlik bilgilerinin açıklanması bekleniyor. Saldırıda ölenler arasında Suudi Arabistan, Fas, Lübnan ve Libya vatandaşları da bulunduğu açıklandı. Silahlı terör saldırısında hayatını kaybedenlerin isimlerinin adli tıp incelemesinden sonra açıklanacağı öğrenilirken, şehit olan polis memurunun isminin ise Burak Yıldız olduğu bildirildi. Şehit polis Burak Yıldız'ın cenazesi çalışma arkadaşları tarafından Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden çıkarılarak Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

İstanbul Ortaköy'deki Reina saldırısında ölenlerin isimlerini belirleme çalışmaları devam ediyor. Kimliklerin tespit edilmesinin hemen ardından isimler ilk olarak aileler ile paylaşılacak. Daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak.

(Saldırıda ölenler ve yaralananların isim listesi resmi açıklamalara göre sürekli güncellenecektir)

HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ

Alçak saldırıda ölenlerin kimlikleri de belli olmaya başladı. İşte adli tıp kayıtlarına göre kimliği tespit edilenler...

Büşra Kösa, Miarana Hasanova, Elias Wardini, Nawras Monem Suliman Alassaf, Mohammed Elhot, Yunus Görmek, Altymani Bassmah Abdurazaq, Ahmed Raad Isam, Muhammed Ali Azzabi, Mohammed Alsarraf, Noura Al Omrani, Hatice Karcılar, Mesut Gürbüz, Koray Karakoç, Cenda Nakaa Ep Azzabi, Rita Al Chami, Mustafa Kaya, Fatih Çakmak, Aljefri Wesam Hussain, Ayhan Arık, Shahd Abdulkareem Samman, Mustafa Sezgin Seymen, Abis Akhtar Rızvı, Khushi Asnwino Shah, Kenan Kutluk, Ahmet Alfadul, Mehmet Alfadul, Adel Agh Souzalı, Mehmet Kerim Akyil, Alaa Almuhandis, Mehmet Kerim Akyil, Alaa Almuhandis, Rabia El Moustaine, Zineb Ait Ssi, Burak Yıldız (Şehit polis), Bland Sirwan Osman, Lubna Ghaznawi, Layan Nasser, Ahmet Abbalos.

11 Türk vatandaşın cenazesi yakınlarına teslim edildi. 28 cenazenin işlemleri ise devam ediyor. Hayatını kaybedenlerin 25'i erkek 14'ü ise kadın olduğu öğrenildi.

YARALILARIN İSİMLERİ

- Lütfü Uyanık (Şişli Etfal’de yatıyor)

SALDIRGANI GETİREN TAKSİ İNCELENİYOR

Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren terörist veya teröristleri gece kulübüne getirdiği öne sürülen ticari taksinin incelemeye alındığı bildirildi. Polis ekipleri tarafından çekici yardımıyla alınan şüpheli taksi İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

RTÜK’ten yapılan açıklamada, Başbakanlık tarafından, İstanbul’da 35 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin geçici yayın kısıtlaması getirildiği bildirildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Ahmet 2 yıl önce

şerefsizler ya bu terör bitsin artık.