Bu haber kez okundu.

Reina saldırısının ardından FETÖ parmağı çıktı iddiası

İSTANBUL Ortaköy'deki eğlence mekanı Reina'ya yönelik terör saldırısının ardındaki sır perdesinin aralanması için çalışmalar devam ediyor. Her geçen gün farklı bulgulara ulaşılan saldırıyla ilgili olarak Star Gazetesi muhabiri Kemal Gümüş, terör örgütü DEAŞ'ın üstlendiği saldırısında kimlerin parmağının olduğuna dair önemli bilgilere ulaştı.

SALDIRIDA EN AZ 7 TERÖRİST VARDI

Star Gazetesi'nin özel haberine göre saldırıyı gerçekleştiren terörist eylem sırasında yalnız değildi. Katliamı DEAŞ üstlendi ama soruşturmaya Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve yabancı istihbarat servislerinin bağlantısı da dahil oldu. Eldeki somut bulgulara göre saldırıda bir değil üç tetikçi vardı ve gözcülerle birlikte terörist sayısı en az yediydi.

KURBANLAR ÖNCEDEN BELLİYDİ

Terör saldırısı sonrası çok konuşulan bir iddia da teröristin kurbanlarını tek tek hedef gözeterek vurduğu yönündeydi. Star Gazetesi'nin özel haberi bu iddiayı da doğruladı. Teröristler önce hedef gözeterek çok önceden belirlenmiş isimleri öldürdü. Sonra da yaylım ateşi açtı. Eğlence yerindeki boş kovanların üç farklı silaha ait olduğu da belirlendi. Terör saldırısında yaralı kurtulanların ifadeleri de bu iddiayı doğruladı. Kamera ve cep telefonu görüntüleri uzman isimler tarafından incelendi. Saldırganların önceden belirlenmiş hedeflere yöneldikleri, asıl öldürmeleri gereken kişileri katlettikten sonra hedef şaşırtmak için diğer insanları taradıkları ortaya çıktı. Kameralara yansıyan terörist içeri girdiğinde müşteri kılığında olan biri kadın iki terörist harekete geçti.

FLASH BANG KULLANILDI

Diğer bir iddia ise teröristin 'Flash Bang' yani 'Şok Bombası' kullandığı yönündeydi. Bu iddia da emniyet kaynakları tarafından doğrulandı. Teröristler şok bombası kullanıp kaçtı. Bu mühimmat ise dünyada iki ülke istihbaratında ve ordusunda bulunuyor. Flash Bang, Mavi Marmara baskınında da kullanılmıştı.

GECE KULÜBÜNÜN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAN FETÖ'CÜ ÇIKTI

Peki silahlı oldukları belirlenen diğer iki terörist nasıl oldu da silahları ile birlikte önceden gece kulübüne girmeyi başardı? Soruşturmada en dikkat çeken ayrıntı eğlence merkezinin güvenliğini 2012 yılından beri yürüten güvenlik şirketi ile ilgili. Şirketin FETÖ soruşturması kapsamında incelendiği, firmanın yönetim kurulu başkanı Orhan Özcan'ın da FETÖ'nün önemli finansörlerinden olduğu iddia ediliyor. İşte bu nedenle gece kulübüne sokulan o silahlara da göz yumulduğu iddiası gündemde. (24 TV)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×