Bu haber kez okundu.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a silahlı saldırı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a Ankara'da silahlı saldırı düzenlendi. Saldırının, büyükelçinin bir sanat sergisine katılımı sırasında gerçekleştirildiği açıklandı. Saldırıda yaralananların olduğu ve Karlov'un da ağır yaralı olarak Güven Hastanesi'ne kaldırıldığı açıklandı. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin güvenlik ekiplerine kendisini Rus Elçi'nin koruması olarak tanıttığı iddia edildi.

Saldırganın uzun namlulu silahla sergi salonuna girdiği ve etrafa rastgele ateş açtığı belirtildi. Görgü tanıkları, saldırının Andrey Karlov'un konuşma yaptığı sırada meydana geldiğini ve kendilerini zor dışarı attıklarını belirtti. Saldırgan halen içeride. Özel Harekat polisleri binanın çevresini çevirdi. Bina içerisinden ardı arkasına 15-20 el silah sesi duyuldu. Çatışma yaşandığı belirtiliyor. Çatışmada silahlı saldırgan etkisiz hale getirildi.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisini öldürdüğü iddia edilen saldırganın görgü tanıkları tarafından çekilen fotoğrafı.

Rus büyükelçiyi vuran saldırgan

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU OLAY YERİNDE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırıya uğradığı olay yerine gitti.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Rus büyükelçi Andrey Karlov'un suikaste uğramasından hemen sonra saldırıya ilişkin Başbakanlık tarafından geçici yayın yasağı getirildi.

RUSYA DIŞİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA

Rusya Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi Mariya Zaharova, "Dışişleri Bakanlığı Rus Büyükelçiye yapılan saldırı sebebiyle açıklamada bulunacaktır. Sadece resmi bilgilerin dikkate alınmasını rica ediyoruz" dedi. Açıklamada, Türk yetkililerle irtibat halinde olunduğu bildirildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×