Bu haber kez okundu.

Rüyaları tüketen FETÖ'cüler şimdi de hayali yalanlara sarıldı

FETÖ'cüler geçen süreçte tutuklu bulunan örgüt üyelerinin itirafçı olmaması için rüya yalanına başvurmuştu. Rüyasında Hz. Yusuf'u ve Hz. Muhammed'i gördüğünü iddia eden FETÖ üyeleri bu yalanla hem örgütteki çöküşü engellemek hem de tutuklu kişilerin bildiklerini anlatmamalarını hedefliyorlardı. Ancak kriptolu haberleşme yazılımı ByLock'un deşifre edilmesinden ve bazı illerdeki cezaevlerinde üzerine rüya yalanlarının yazılı olduğu not kağıtlarının ele geçirilmesi üzerine FETÖ bu defa hayali yalanlar uydurmaya başladı.

Adıyaman'daki Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında deşifre edilen ve ByLock benzeri gizli iletişim uygulaması 'Eagle' içeriklerine ulaşılmasından sonra, tutuklu bir örgüt imamının bu yazılım üzerinden üyelere mesaj gönderdiği tespit edildi. Söz konusu mesajın, FETÖ'nün memur hazırlamam imamı M.G.'nin cep telefonunda yüklü olan Eagle üzerinden, 8 Aralık 2016 günü gönderildiği belirlendi.

''YANIMA HZ. HATİCE OTURDU''

''Bunu sosyal medyada yayabildiğimiz kadar yayalım'' başlığı ile paylaşılan mesajda, ''Eşim cezaevinde 70 gündür tutuklu. Açık görüşte paylaştığı bir hadiseyi nakletmek istiyorum. 8 kişilik bir koğuşta 23 kişi kalıyor. İçeride 8 aydan fazla kalan bacılarımız var. Son bir ayda bir doktor ablamız bunalmış ve sıklıkla ağlıyormuş, bu hafta hastaneye gitmiş. Elleri kelepçeli, morali daha da bozulmuş, döndüğünde eşim ablaya nasıl olduğunu sormuş. Abla, 'Hamdolsun çok iyiyim. Dönüşte araçta yanıma Hz. Hatice annemiz oturdu, cezaevine gidene kadar elimi hiç bırakmadı. Bana 'Kızım niye bu kadar ağlayıp kendini üzüyorsun, Efendimiz ve biz sizinle beraberiz, az kaldı sabır' demiş.'' denilerek hayali bir yalanın yayılmaya çalışıldığı belirlendi.

MOTİVASYON MESAJLARI ORTAYA ÇIKTI

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan bazı şüphelilerin cep telefonlarını, İl Emniyet Müdürlüğü'nde kurulan özel bir ekip teknik incelemeye aldı. İncelemeler sonucunda bazı telefonlarda kriptolu iletişim uygulaması Eagle'ın yüklü olduğu ve daha önce kullanıldığı belirlendi. Söz konusu telefonlardaki yazışmaların deşifre edilmesinden sonra ise 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tutuklanan zanlıların yakınlarını motive etmek ve moral vermek için cezaevindeki tutukluların morallerinin çok iyi olduğu, hayatlarından memnun oldukları, sohbet, tesbihat, yeme içme ve bazı spor etkinlikleri yaptığından bahsedilen mesajlara erişildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×