Bu haber kez okundu.

Sahipleri tutuklanan Aynes'in yönetimi TMSF'ye geçti

Denizli'nin Acıpayam İlçesi'nde faaliyet gösteren ve Türkiye'nin süt ürünleri sektöründe en büyük firmalarından birisi olan Aynes'in sahiplerinin de aralarında olduğu 19 kişinin tutuklandığını sizlere aktarmıştık. Aynes Gıda'nın TMSF denetimine geçtiği ise son dakika haber olarak elimize ulaştı.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, yönetim kurulu ve çalışanlarından bazılarının tutuklandığı Aynes Gıda'nın tüm yönetimi TMSF bünyesine geçti. Şirketin yönetilmesi için görevlendirildiği bildirilen 9 kişilik yönetim kurulunun ise geçen Cumartesi günü işbaşı yaptığı ileri sürüldü.

KAYYUMLAR GÖREVİ DEVRETTİ

Daha önce iflas erteleme başvurusunda bulunan ve FETÖ soruşturması kapsamında yönetim kurulu gözaltına alındıktan sonra şirkete kayyum görevlendirmesi yapıldı. Kayyum ilk olarak çalışanların Aralık maaşlarını ödedi. Arından TMSF'nin yönetimi devralmasından sonra ise kayyumun görevi sona erdi. Hürriyet'in adını açıklamadığı kaynağa dayandırdığı bilgiye göre, TMSF'ye devir işlemi ile birlikte şirkete karşı haciz riskinin ortadan kalktığını ve tedarikçi alacaklarının ödenmeye başladığı belirtildi.  

SANAYİ DEVLERİ ARASINDA

Süt ve süt ürünleri sektöründe üretim yapan Aynes Gıda, 625 milyon liralık cirosu ile Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasından 164'ncü firma olarak ön plana çıkıyor. Firma ayrıca, ülkemizde uygulanan okul sütü kampanyası görevini de bir çok kez üstlenmişti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×