Bu haber kez okundu.

Sahte kaçakçılık çetesine darbe 38 kişi yakalandı

Son dönemlerin en büyük insan kaçakçılığı operasyonu için aylar öncesinden harekete geçildi. Uzun süre teknik ve fiziki takip yapıldı. Şebekenin akıl almaz bir çalışma sistemi vardı. Çete üyelerinin bir numaralı müşterisi terör örgütü PKK üyeleriydi. Çete, terör yandaşlarının iltica talepleri için sahte belgeler düzenliyor ve o belgeleri Belçika ile Almanya teröre destek veren ülkelere sığınma talebi için kullanıyordu. Şebeke benzer yöntemleri suçlular ve kaçak göçmenler için de uyguladı.

38 ÇETE ÜYESİ GÖZALTINDA

Çete üyeleri Atatürk Havalimanı'nda defalarca kameralara yakalandı. Geçtiğimiz Şubat ayından bu yana takip edilen şebeke üyelerine İstanbul, Gaziantep ve Şanlıurfa'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Çete lideri dahil 38 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde çok sayıda pasaport, kaşeler, boş hesap cüzdanları, FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitaplar ve bir adet de tabanca ele geçirildi.

Şebeke üyelerinin bugüne kadar kaçak yollarla 238 kişiyi yurt dışına kaçırdıkları ortaya çıktı. Bu kişiler için sahte pasaportlar düzenlenmiş, sahte hesap cüzdanları hazırlanarak hepsi varlıklı gibi gösterilmişti. Bu sayede kolayca Avrupa ülkelerinde oturma izni almaları hedeflenmişti.

KAÇAK GÖÇMENLER ÜLKELERİNE İADE EDİLDİ

İstanbul polisi kaçak göçmenlerin peşine düştü. Kaçtıkları ülkelerin polis yetkilileri ile irtibata geçerek kaçakların ülkelerine iade edilmesini sağladı. Onların arasında bulunan 98 Türk vatandaşı da Türkiye'ye teslim edildi. (24 TV)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×