Öne Çıkanlar feto 2017 AÖL 3 Dönem Sınav Sonuçları lys tercih sonuçları 2017 1 mayısı kimler kutlar dgs sonuçları 2017

Sınırda neler oluyor? Bakan Işık sevkiyat nedenini açıkladı!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, sınıra yapılan askeri sevkiyatın neden yapıldığını açıkladı. Bakan Işık, 'her ihtimale karşı hazırlık yapmak zorundayız'' dedi.

Sınırda neler oluyor? Bakan Işık sevkiyat nedenini açıkladı!
A Haber canlı yayınında soruları yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, sınıra yapılan zırhlı araç sevkiyatının nedeniyle ilgili olarak açıklama yaptı. Bakan Işık, bölgede teröre karşı ciddi bir mücadelenin verildiğini söylediği açıklamasında sınır sevkiyatının ise her ihtimale karşı hazırlık amacıyla yapıldığını kaydetti.

Öğlen saatlerinden itibaren Ankara ve Çankırı'dan tanklar, tank kurtarıcılar, tekerlekli araçlar ve iş makinalarının Şırnak Silopi'ye doğru intikale başladıkları görülmüştü. Alınan bilgiye göre sevkiyat ile Silopi'ye giden zırhlı araçların burada konuşlu bulunan kuvvet ve ağır zırhlı araçlar ile takviye edileceği belirtildi. Konuyla ilgili ilk resmi açıklama Bakan Fikri Işık'ın A Haber'de Murat Akgün'ün sorusu üzerine verdiği cevapla geldi.

Bakan Işık, Silopi'ye zırhlı araçların sevkiyatı ile ilgili olarak, ''Bölgemizde önemli gelişmeler var. Bir taraftan Türkiye'nin içerisinde çok ciddi bir terörle mücadele var, diğer yandan da sınırımızın hemen diğer tarafında önemli gelişmeler var. Bütün bu gelişmelere hazırlıklı olmak açısından yapılan bir çalışma bu. Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda, bu hazırlıkların bir parçası'' ifadelerini kullandı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×