Bu haber kez okundu.

Sosyal medya teröristleri gözaltında! İşte il il tam liste

İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan terör saldırısı sonrası Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinden ''halkı kin ve nefrete'' sürükleyecek mesajlar atarak teröre, terör örgütlerine ve onların faaliyetlerine destek verici paylaşımlarda bulunan 235 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. İçişleri Bakanlığı açıklamasında, operasyonların 11 ilde gerçekleştirildiği belirtildi.

CHP'NİN SOSYAL MEDYA UZMANI GÖZALTINDA

Terör örgütü PKK'nın İstanbul'da düzenlediği bombalı saldırı sonrasında yaptığı bir paylaşım nedeniyle CHP'nin sosyal medya uzmanı Mücahit Avcı gözaltına alındı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun sağ kollarından biri olduğu öne sürülen Mücahit Avcı, 44 kişinin şehit olduğu terör saldırısının ardından ''Bu işte bir MİT yeniği var'' sözleriyle eli kanlı örgüt PKK'yı aklamaya çalışmış ve hükümete iftira atmıştı.

Mücahit Avcı Twitter

GÖZALTINA ALINAN ŞÜPHELİLERİN İL İL TAM SAYISI

Siirt: PKK/KCK terör örgütü adına işbirlikçi faaliyetlerde bulunduğu belirlenen 1 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Kayseri: PKK/KCK gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri ve sosyal medya üzerinden örgütü övücü mesajlar paylaştıkları belirlenen 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

İzmir: Sosyal medya platformları üzerinden PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptıkları belirlenen 11 zanlı gözaltına alındı.

Manisa: Terör örgütü PKK/KCK yapılanması adına eylem planladıkları ve organize ettikleri belirlenen aralarında Manisa HDP İl Başkanı ile Salihli HDP İlçe Başkanı'nın da olduğu 4 şüpheli gözaltına alındı. Şahısların adreslerinde yapılan aramalarda 1 adet av tüfeği ele geçirildi.

Hakkari: PKK/KCK adına eylem planladıkları ve örgüt faaliyetlerine katıldıkları tespit edilen 2 kişi gözaltına alındı.

Adana: Terör örgütü faaliyetlerinde bulundukları belirlenen ve aralarında HDP ile DBP il ve ilçe yöneticilerinin de olduğu 20 kişi gözaltına alındı. Şahısların adreslerinde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız av tüfeğine el konuldu.

Gaziantep: PKK/KCK yapılanması adına eylem ve faaliyetlerde bulunan HDP ve DBP'li il ilçe yöneticilerinin aralarında olduğu 36 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara: PKK/KCK adına faaliyette bulundukları belirlenen HDP Ankara İl Başkanı İbrahim Binici'nin de olduğu 17 zanlı gözaltına alındı.

Mersin: Terör örgütü adına eylem ve faaliyette bulundukları gerekçesiyle HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 64 şüpheli gözaltına alındı. Kentte operasyonların devam ettiği bildirildi.

Şanlıurfa: PKK terör örgütünün faaliyetlerine katıldıkları belirlenen HDP ve DBP il ve ilçe yöneticileri ile birlikte 53 zanlı gözaltına alındı. Urfa'da operasyonların halen devam ettiği öğrenildi.

İstanbul: Terör örgütü PKK'nın siyasi yapılanması içerisinde faaliyette bulundukları belirlenen 20 şüpheli gözaltına alındı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×