Bu haber kez okundu.

Tarabya Köşkü'ndeki güvenlik toplantısının detayları
Tarabya Köşkü'nde az önce sona eren Güvenlik toplantısından elimize ulaşan notları haberimizden faydalanarak öğrenebilirsiniz. Güvenlik toplantısı devam ediyor mu? Güvenlik toplantısı bitti mi? Güvenlik toplantısına kimler katıldı? Güvenlik toplantısında hangi konular konuşuluyor? sorularının yanıtlarını sizler için derledik. İşte Tarabya Köşkü'ndeki güvenlik zirvesinin detayları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Tarabya Köşkü'nde saat 14.40'ta başlayan güvenlik toplantısı yaklaşık 3.5 saat sürdü. Güvenlik zirvesindeki görüşmelerde neler konuşuldu ve toplantıya kimler katıldı? bunlardan kısaca bahsedelim.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan zirveye Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve ilgili bakanlar katılıyor. Haberimizi yazdığımız şu dakikalarda sona eren toplantıda elbette Cumhurbaşkanlığı kaynaklı bir bilgi elimize ulaşmadı. Ancak muhtemel konulardan bahsedebiliriz.

Tarabya Köşkü'nde yapılan güvenlik toplantısının muhtemel başlıkları arasında son günlerin en önemli konularından biri terör saldırıları. Artan ve olası terör saldırılarına karşı ne gibi güvenlik önlemleri alınabilir? bu konuların konuşulduğu muhtemel diyebiliriz. Özellikle Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile terör örgütü PKK arasındaki ilişki de bu toplantıda masaya yatırılan konular arasında olduğunu ve aynı zamanda bilindiği üzere darbe girişiminden sonra Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) içindeki yapılanma değişiyor. Bu değişim süreci ve sonrasında neler olacak? bu konuda ele alınıyor. Öte yandan Suriye'deki iç savaş da toplantıda ele alınan konular arasında olduğunu tahmin ediyoruz. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×