Bu haber kez okundu.

Teröre Hakkari'de ağır darbe: PKK'nın mühimmatları sergilendi
Terör örgütü PKK'nın inine girildi, binlerce mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. PKK'ya büyük darbe vurulan operasyonlar sırasında ele geçirilen mühimmatlar arasında tanksavar füzeleri, doçka silahlar, keskin nişancı tüfekleri, binlerce mermi ve teröristlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere elde ettikleri yaşam malzemeleri bulunuyor.

OPERASYONLARDA CEPHANELİK ELE GEÇİRİLDİ

Hakkari Çukurca'da teröristlerin inlerine giren Mehmetçik, PKK için stratejik öneme sahip Dağbaşıtepe, Kaletepe, Seyirtepe, Hantepe ve Marit Dağı bölgelerini teröristlerden temizledi. Operasyonlarda şu ana kadar 337 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilirken teröristlerden geride çok sayıda silah ve mühimmat kaldı. O cephanelik, Çukurca 2. Hudut Komutanlığında sergilendi.

PKK'dan ele geçirilen silahlar

Ele geçirilen silahlar arasında tanksavar füzesi de var Doçkalar da. Onlarca kalaşnikof, Kanas keskin nişancı silahları, binlerce mermi ve havanlar da bu mühimmatlar arasında yer alıyor. Patlayıcı madde ve ateşleme sistemleri de yine terör örgütüne darbe vurulan operasyonlarda ele geçirildi.

PKK'dan ele geçirilen ateşleme düzenekleri ve telsizler

VATANDAŞIN DESTEĞİ BÜYÜK

Bölgede operasyonlarını yürüten Mehmetçik, en büyük desteği ise Çukurca halkından görüyor. Askeri yetkililer, Çukurca'da kendilerine vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirdiklerini ve operasyonları yönlendirmede bu ihbarların büyük önem taşıdığını söylüyor.

Kaynak: 24 TV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×