Bu haber kez okundu.

Teröristler İzmir Adliyesi'ni neden hedef seçti?

İZMİR Adliyesi'nin C Kapısında patlama sonrası büyük hasar oluştu. Teröristlerin hedefi de patlama sırasındaki kargaşadan faydalanıp bu kapıdan içeri sızmak ve katliam yapmaktı. O planı kahraman polis Fethi Sekin, şehit olmayı göze alarak önledi. Peki böylesine büyük bir katliam için neden İzmir Adliyesi seçildi?

15 TEMMUZ'A DARBE VURAN ADLİYE

İzmir Adliyesi'nde terör örgütleri DEAŞ, PKK ve FETÖ'ye yönelik önemli soruşturmalar yürütülüyor. Ancak özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonların da simgesiydi. Savcı Okan Bato, 15 Temmuz'da Askeri Casusluk Kumpası soruşturması kapsamında FETÖ'cü yüzlerce subay hakkında tutuklama kararı çıkarmıştı. FETÖ'cü darbeciler de sırf bu yüzden darbe girişimi saatini gece 03.00'ten akşam saat 21.00'e çekmek zorunda kalmıştı. Darbeciler iyi organize olamadıkları için de milletin tokatıyla darbe girişimi önlenmişti.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA BÜYÜK DARBE

Ayrıca 2016 yılında terör örgütü PKK'nın İzmir'deki 10'a yakın bombalı ve silahlı saldırı planı eyleme dönüşmeden önlendi. 30'a yakın terörist tutuklandı, 100 kilogram civarında patlayıcı, silah ve mühimmat ele geçirildi. Bunlarla ilgili yargılamalar da yine İzmir Adliyesi'nde yürütülüyor.

REİNA SORUŞTURMASI DA İZMİR ADLİYESİ'NDE

Kısa süre önce ise Ortaköy'deki gece kulübü Reina'ya yönelik terör saldırısını gerçekleştiren saldırganla ilişkili oldukları iddia edilen ve Konya'dan İzmir'e kaçan 3 aile gözaltına alınmıştı. Polis teröristin tüm bağlantılarını deşifre etmek için halen sorgusunu sürdürüyor. Yine bu operasyon da İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor.

Kaynak: 24 TV

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×