Bu haber kez okundu.

TUSKON başkanını alkışlayan işadamları tespit edildi

TUSKON Başkanı Rızanur Meral'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit ettiği konuşmasında ayağa kalkarak onu alkışlayan işadamlarının tek tek tespit edildiği ve toplam 187 işadamı hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi.

1 Mart 2014 tarihinde yapılan TUSKON Genel Kurul toplantısında, TUSKON Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tehdit etmişti. Bunun üzerine toplantı salonunda bulunan işadamları ayağa kalkarak coşkulu bir şekilde TUSKON Başkanı Rızanur Meral'i ıslıklar eşliğinde alkışlamış ve bu görüntüler kapatılan STV televiyonunda yayınlanmıştı.

TUSKON Başkanı Rızanur Meral toplantı sırasında yaptığı konuşmada, "Ama sokakta, otobüste kahvede, medyada, duyup gördüklerimize ve işittiklerimize göre, şuna da inanıyorum ki, yakın gelecekte, kimlerin inlerde yaşadığını, kimlerin saklanacak in arayacağını, kimlerin müsfette, kimlerin asıl olduğunu herkes görecek" dedi.

STV'de yayınlanan görüntüleri incelemeye alan İstanbul Mali Şube Müdürlüğü ekipleri, Rızanur Meral'i alkışlayan işadamlarının isimlerini tek tek tespit etti. Toplantıya katılan işadamlarının büyük bir bölümünün kimliklerinin tespit edilmesinden sonra 187 işadamı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Bu kapsamda yapılan 15 ildeki eş zamanlı operasyonlarda Aydınlı Grup, Eroğlu Holding ve Güllüoğlu Baklavaları'nın sahiplerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda işadamının gözaltına alındığı bildirildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×