Bu haber kez okundu.

Ülker'den KAP'a '1 Nisan reklamı' açıklaması

Ülker'in 1 Nisan reklamı internette yayınlandıktan sonra tartışmalara neden olmuştu. Reklamla ilgili ilk açıklama Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker'den gelmiş, ardından da şirketin internet sitesinden reklamı yapan ajanslar iş ilişkilerinin sonlandırıldığı ve şirket içindeki sorumluların açığa alındığı duyurulmuştu. Firma bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na da bir açıklama yaptı.

Şirket açıklamasında, marka aleyhine mesnetsiz iddialarda bulunanlar hakkında hukuki sürecin başlatıldığı belirtilerek, ''Reklam sürecinde ihmal veya kastı olanlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu'' denildi.

İşte Ülker'den borsaya yapılan açıklama:

''Bir reklam kampanyamız çerçevesinde dijital mecradaki iletişimlerimiz içinden seçilen bazı görüntü ve mesajlar metin ve görseller eklenerek kampanyanın özü ile uzaktan yakından bağlantısı olmayan noktalara çekilmiş; markamıza yönelik mesnetsiz iddialar ortaya atılmıştır. Şirketimiz ve markamız aleyhine yürütülen bu mesnetsiz iddialara karşı her türlü hukuki süreç tarafımızca yürütülmekte olup, bu hususta ihmal ve/veya kastı olanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.''

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×