Bu haber kez okundu.

Van'da her türlü eylem ve etkinlik 10 gün süre ile yasaklandı

Van'da 10 gün boyunca her türlü gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, toplantı, oturma eylemi ve benzeri türdeki eylem ve etkinliklere yasak getirildi. Yasaklama açıklaması Van Valiliği internet sitesinden yazılı olarak duyuruldu.

''Van'da her türlü gösteri ve yürüyüş, 21 Kasım 2016 tarihinden itibaren 10 gün yasaklanmıştır'' başlıklı açıklamada kararın, il sınırları içinde yaşayan vatandaşlarının huzur ve güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla getirildiği vurgusu yapıldı.

Van Valiliği Basın Açıklaması

Valilik açıklamasında, ''İl sınırları içinde, huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla, 2935 sayılı OHAL Kanununun 11. maddesi (m) bendi gereğince, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yapılacak olan her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi ve benzeri türdeki tüm eylem ve etkinlikler, 21 Kasım 2016 tarihinden itibaren on (10) gün süre ile yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' denildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×