Bu haber kez okundu.

Vasip Şahin'den son dakika Reina saldırganı açıklaması

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Reina saldırganı ile ilgili açıklama yaptı. Vali Şahin, yılbaşı gecesi Reina'da 39 kişiyi katleden terörist hakkında bazı bilgiler verdi. Şahin açıklamasında, teröristin 1983 Özbekistan doğumlu olduğunu, Afganistan'da eğitim aldığını belirterek, ''4 dil bilen iyi yetiştirilmiş bir terörist'' dedi. Türkiye'ye 2016 yılı Ocak ayı içerisinde geldiği belirtilen teröristin suçunu kabul ettiğini de dile getiren Vasip Şahin, teröristten alınan parmak izinin eldeki parmak izleri ile uyuştuğunu da belirtti.

Reina katliamcısının yakalanmasına ilişkin İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ortak açıklama yaptı. Ortaköy'de yılbaşı gecesi 39 kişiyi katlettikten sonra kayıplara karışan, dün gece yapılan operasyonla yakanan Reina saldırganı hakkında Vali Şahin önemli bilgiler paylaştı.

İstanbul Valisi Şahin'in açıklamasından satır başları şöyle;

''Ortaköy semtinin bir gece kulübünde bildiğiniz üzere menfur bir terör eylemi meydana gelmiş, 39 insanımızı orada yitirmiş durumdayız. O saldırıyı düzenleyen faille ilgili emniyet müdürlüğümüz çok grift bir çalışma yürüttü ve dün gece bu katil ve fail yakalanmış durumda.

ÖZBEKİSTAN DOĞUMLU, 4 DİL BİLİYOR

1983 Özbekistan doğumlu, Afganistan'da eğitim almış, 4 dil bilen, iyi yetiştirilmiş bir kişi, terörist. Ülkemize 2016 yılı ocak ayı içerisinde geldiği tahmin ediliyor. Bu operasyon yapılırken 7 bin 200 saat kamera incelemesi yapıldı, 2 bin polisimiz görev aldı. Konya, Hatay ve İzmir'de istihbarat daire başkanlarının desteğiyle ortaklaşa bir operasyon gerçekleştirildi.

Terörist önce Başakşehir'de ev kiralıyor. Daha sonra bir iki ev değiştirerek kendisini gizlemeye çalışıyor. Olay günü de Zeytinburnu'dan gelerek eylemini gerçekleştiriyor.

50 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, TERÖRİST SUÇUNU KABUL ETTİ

Polisimiz çok büyük emek sarf etti. 152 adrese operasyon düzenlendi, 50 kişi gözaltına alındı. 2 tabanca ve şarjörü, 2 adet drone ve sim kartlar ve pek çok metaryal ele geçirildi. Terörist suçunu kabul etmiştir, parmak izi de uyuşmuştur. 2 bin 200 ihbar yapıldı, vatandaşlarımızdan hassasiyetlerinin artarak devamını bekliyoruz, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×