Bu haber kez okundu.

Yeni KHK çıkacak mı? Başbakan'dan iade ve ihraç KHK'sı açıklaması

Kamudan ihraç edilen memurların gözü hükümetten gelecek iade KHK'sı açıklamasına çevrildi. FETÖ'nün darbe girişiminden sonra ilan edilen Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile binlerce memur ihraç edilirken, incelemeler sonucunda terör örgütü ile bağlantısı bulunmayan memurlar da görevlerine iade edildi. 

BAKANLAR KURULU SONRASI BOZDAĞ'DAN YENİ KHK SİNYALİ

Bekir Bozdağ, tek tip kıyafet çalışmalarına ilişkin soruya şu yanıtı verdi: “Tek tip kıyafet konusunda bir yasa değişikliğine ihtiyaç var. Bunun da KHK’ya konulacağını ifade etmiştik. Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu ancak kanun hükmünde kararname çıkarabilir, anayasamıza göre. Daha önce kabine değişikliği yapıldı ve Sayın Cumhurbaşkanı başkanlığında Bakanlar Kurulu toplantısı yapılamadığı için kanun hükmüne kararname çıkarılamamıştı. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında, Bakanlar Kurulu toplantısını yaptı ve bundan sonra çıkacak kanun hükmünde kararnamelerde bu konu yer alabilir.”

FETÖ'den açığa alınan veya ihraç edildikten sonra geri iade için itirazda bulunan memurlar yeni iade KHK'sını bekliyor. KKTC ziyareti dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, devam eden KHK çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

FETÖ'den ihraç edilen memurlar için yeni iade KHK'sı ne zaman çıkacak? Herkesin merak ettiği bu soruya Başbakan Yıldırım açıklık getirdi. FETÖ ile mücadelede mağdur olduğunu iddia edenlerin gözü bugünlerde çıkarılması beklenen yeni kanun hükmünde kararname açıklamasına çevrilmiş durumda. Yıldırım, gazetecilerin konuyla ilgili sorusu üzerine verdiği cevapla yeni KHK'nın yakın bir zamanda çıkacağını sinyallerini verdi.

Gazetecilerin ''Kamudan ihraç ve iade KHK'sı çıkacak mı?'' sorusuna Başbakan Binali Yıldırım, Terörle mücadele kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmalarının ve araştırmalarının devam ettiğini belirtti. Yıldırım, ''Çalışmalar devam ediyor. Örgütle bağlantısı olanlar tespit edildikçe inceleme yapılıyor. Araştırmalar tamamlandıkça gerekli işlemler yapılıyor. Yani bu işe ilk günden bu yana hiç ara verilmedi. Tüm çalışmalar tamamlanıncaya kadar devam edecek'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli

NURETTİN CANİKLİ: YENİ İADE KHK'SI ÇIKACAK

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de dün katıldığı bir televizyon programında iadelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Canikli, darbe girişiminden bu yana geçen süreçte ihraç itirazlarının bir kısmının incelendiğini ve bu itirazlar üzerine yapılan araştırmalar sonucunda FETÖ ile bağlantılı olmadığına kanaat getirilen memurların göreve iade edildiğini belirtti. Nurettin Canikli, önümüzdeki günlerde ''kamudan ihraç edilen memurlar için yeni iade KHK'sı çıkacak'' ifadesini kullandı.

BYLOCK MAĞDURU OLDUĞUNU SÖYLEYENLER DE İADE EDİLECEK

Henüz tam olarak ne zaman yayınlanacağı belli olmayan iade KHK'sında hakkında soruşturma açılıp yargılanan ve mahkeme tarafından örgütle bağı olmadığı belirlenen kişilerin çoğunlukta olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan FETÖ'nün gizli iletişim uygulaması 'ByLock' şüphesiyle açığa alınan veya ihraç edilen ve mağdur olduğunu iddia ederek itirazda bulunan kişilerin de iade listesinde isimlerinin olacağı belirtiliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
naz 11 ay önce

bu yeni haber daha önce okumuştum

Avatar
koran 11 ay önce

ağustos ayı içerisinde iade khk sı gelecek muhtemelen bu cuma gününe bekleniyor inşAllah ve haber yeni

Avatar
Ayşe 11 ay önce

Bylock mağdurlarının iade edileceği doğru mı?

Avatar
Ayşe 11 ay önce

Haber eski ise kaldırır mısınız?boşa ümitlenmeyelim.

Avatar
Kadir 11 ay önce

Khk yine çıkacak mı acaba

Avatar
Hskk 11 ay önce

Haber yenı

Avatar
kadir tektaş 11 ay önce

yeni khk ne zaman çıkacak acaba haber sanki eski gibi yeni haberler var mı

Avatar
Gül 11 ay önce

Bu haber yeni mı?başka bir yerde bulamadım ,KHK Ağustos 2017 ye mı ait.bilgi verir mısınız?