Bu haber kez okundu.

Youtube logosuna 'Türk Bayrağı' ekledi

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu Youtube, Türk halkını duygulandıracak bir hamle yaptı. Ünlü video platformu logusunun yanına Türk Bayrağını ekleyerek, Türk halkının yanında olduğunun mesajını verdi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen hain terör saldırısı Türkiye vatandaşları başta olmak üzere tüm dünyayı yasa boğarken, sosyal medya sitelerinden teröristlere lanet mesajları yağarken, Türk halkına da destek mesajları yağdı. Son açıklanan bilgilere göre Atatürk Havalimanı patlamasında 42 kişi hayatını kaybetti.Atatürk Havaalanı'nda meydana gelen hain terör saldırısında 42 vatandaşımız hayatını kaybetti. Başbakanlık, hayatını kaybedenler için ülke genelinde 1 günlük ''Ulusal Yas'' ilan edildiğini açıkladı.

Ünlü video sitesi Youtube'da kanlı saldırı için Türk halkının yanında olduğunu logosunu değiştirerek gösterdi. Youtube, internet sitesindeki logonun yanına Türk Bayrağı ekleyerek, Türk halkına destek olduğunun mesajını verdi. Öte yandan Youtube, platformda yayında olan IŞİD videolarını silmek için de kolları sıvadı.

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı için Facebook, Twitter, Apple, Google ve Microsoft gibi dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin Türk halkına destek olmak adına mesaj yayınladıklarını ve paylaşım yaptıklarını da sizlere aktaralım.

Popüler internet arama motoru Google, siyah kurdele koyarken, Youtube logosunun yanına Türk Bayrağı koydu. Apple Ceo'su Tim Cook tweet atarak, ünlü dijital haber kuruluşu Huffington Post ise Kırmızı Gelincik içerisine yerleştirdiği Türk Bayrağı görseli ile Türk halkına destek oldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×