Bu haber kez okundu.

Yurtta Sulh Konseyi üyesi isimler çatı iddianamesinde!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlerle ilgili hazırlanan çatı iddianamesi mahkemeye gönderildi. İddianamede FETÖ'cü askerlerden oluşan 'Yurtta Sulh Konseyi'' üyesi 38 şüphelinin isimleri bulunuyor. Ayrıca iddianamede darbe girişiminin bir numaralı şüphelisi olarak Fetullah Gülen gösteriliyor.

SANIKLAR İÇİN REKOR CEZA İSTENDİ

Mahkemeye gönderilen 15 Temmuz darbe girişimi çatı iddianamesinde 'Yurtta Sulh Konseyi'ne üye olduğu iddia edilen isimler hakkında rekor hapis cezası istendi. Listedeki FETÖ şüphelisi 38 sanığın her biri için 2 bin 988'er kez müebbet hapis cezası talep edildi. Terör örgütü FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında olduğu 15 firari şüpheli hakkında ise yakalama kararı bulunuyor.

CUMHURBAŞKANI MAĞDUR ve DAVACI OLARAK YER ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, darbe girişimi iddianamesinde hem mağdur hem de davacı olarak yer alıyor. Davacılar arasında kuvvet komutanları da yer alıyor.

YURTTA SULH KONSEYİ ÜYELERİNİN İSİMLERİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan çatı iddianamesi ile Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) üniformalı askerlerinden oluşan ve 'Yurtta Sulh Konseyi' üyesi oldukları belirlenen 38 şüphelinin isimleri belli oldu. İşte Yurtta Sulh Konseyi üyeleri isim listesi...

Akın Öztürk, Ahmet Bican Kırker, Ahmet Özçetin, Ali Kalyoncu, Ali Osman Gürcan, Ali Yazıcı, Bilal Akyüz, Cemil Turhan, Doğan Öztürk, Erhan Caha, Ertuğrul Terzi, Fırat Alakuş, Gökhan Şahin Sönmezateş, Hakan Evrim, Halil Gül, İlhan Talu, Kubilay Selçuk, Mehmet Dişli, Mehmet Partigöç, Mehmet Şahin, Muhsin Kutsi Barış, Murat Aygün, Murat Koçyiğit, Mustafa Barış Avıalan, Muzaffer Düzenli, Orhan Yıkılkan, Osman Kardal, Osman Kılıç, Osman Ünlü, Ömer Faruk Harmancık, Özcan Karacan, Özkan Aydoğdu, Ramazan Gözel, Savaş Kabaklı, Semih Terzi, Sinan Sürer, Turgay Sökmen ve Ünsal Coşkun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×