Bu haber kez okundu.

Zafer Aktaş 17 yıl sonra il emniyet müdürü yapıldı
'Fetullahçı Terör Örgütü devlete sızıyor' raporuna imza attıktan sonra hayatı değişen emniyet müdürü Zafer Aktaş yıllarca FETÖ'nün hedefi oldu. Aktaş, 1999 yılında Emniyet içerisindeki FETÖ yapılanmasına yönelik rapor hazırlayan grup içerisinde yer alıyordu.

Raporun tamamlandığı 1999 yılında terörist Fetullah Gülen hakkında tutuklama kararı çıkarılmıştı. Ankara'daki dosya İstanbul'a kaçırıldıktan sonra İstanbul'da nöbetçi mahkeme değiştirilmiş ve Gülen hakkındaki tutuklama kararı kaldırılmıştı.O tarihlerde terörist Gülen, tutuklanma korkusuyla Amerika Birleşik Devletleri'ne kaçmıştı.

HAK ETTİĞİ GÖREVE ATANDI

Fetullah Gülen'in kaçmasından sonra ''devlet terbiyesi gereği Türkiye'nin değişik illerinde görev yaptık'' diyerek yaşananları kısaca özetleyen polis müdürü Zafer Aktaş, 17 yıl sonra hak ettiği göreve, Muş Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Kentteki emniyet müdürlüğü görevine başlayan Zafer Aktaş, FETÖ raporunu hazırladığı 1999 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı görevindeydi. Aktaş, yaşadığı sürece FETÖ ile mücadelesine tüm kararlılığı ile devam edeceğini söyledi.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×