Ayşe Özyılmazel Kimdir?

Ayşe Özyılmazel Kimdir?

Köşe yazarı kimliği ile adından sıkça söz ettiren başarılı pop şarkıcısı Ayşe Özyılmazel, 24 Ekim 1979 tarihinde, İstanbul'da dünyaya geldi. İşte; Ayşe Özyılmazel biyografisi.

Köşe yazarı kimliği ile adından sıkça söz ettiren başarılı pop şarkıcısı Ayşe Özyılmazel, 24 Ekim 1979 tarihinde, İstanbul'da dünyaya geldi. Babası, bir döneme damgasını vuran ünlü sanatçı Neco ve annesi de Oya Germen'dir. Zeynep Özyılmazel adında bir ablası ve Leyla Özyılmazel adlı bir kız kardeşi vardır.

Özyılmazel, İstek Semiha Şakir Lisesi'nden 1997 yılında mezun olmuştur. Yeditepe Üniversitesi Sinema Bölümü'nünden 2001 yılında mezun olmuştur. "Sana Bi'şey Olmasın" adında bir kitap çıkarmıştır. İstanbul Gelişim Orkestrası'nda bir süre görev aldıktan sonra Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır ve halen bu gazetedeki görevine devam etmektedir. 1 Temmuz 2011 Cuma günü reklamcı Ali Taran ile Bodrum'da dünya evine girmiştir. Fakat evlilikleri 28 Nisan 2012 günü sona ermiştir.

21 Aralık 2009'da kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkarmıştır. Bu albümde sanatçıya Yalın, Mert Ekren, Teoman, Tufan Taş, Nurkan Renda gibi isimler eşlik etmiş, albümün fotoğraflarını ise ablası Zeynep Özyılmazel çekmiştir.

Sanatçının müzik kariyerindeki ilk video klip ise Hakan Yonat tarafından, sözleri kendisine, müziği ise aynı zamanda albümünün de prodüktörlüğünü yapan Mert Ekren'e ait olan "Enerji"'ye çekilmiştir. 2011 yılında 2.albümü "Sıfır Makyaj"ı çıkartmıştır. 2 Temmuz 2012'den itibaren bir müddet Star TV'de Alişan ile Ayşe ile Alişan adlı programı sundu. Aynı yıl ilk teklisi "Su Gibi Gel"i çıkartmıştır.1 yıl aradan sonra Şubat 2014'te "Nefis" teklisini çıkartmıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×