Bekir Ünlüataer Kimdir?

Bekir Ünlüataer Kimdir?

Türk Sanat Müziği'nin sevilen isimlerinden Bekir Ünlüataer, 1976 yılında, İstanbul'da dünyaya geldi. Bekir Ünlüataer hakkında merak ettiklerinizi buradan öğrenebilirsiniz. İşte; Bekir Ünlüataer biyografisi.

Türk Sanat Müziği'nin sevilen isimlerinden Bekir Ünlüataer, 1976 yılında, İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul doğumlu sanatçı babasının mesleği dolayısıyla ilk ve orta öğrenimini Nevşehir'de tamamladı. 1990 yılında ailesi ile birlikte tekrar İstanbul'a yerleşen ünlü sanatçı, lise eğitimini İstanbul'da tamamladı.

1992 yılında Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne katıldı. 4 sene boyunca değerli hocalardan musiki dersleri aldı. 1996 ve 1997 yıllarında meslek hayatına, TRT Gençlik Kororsu'nda Tenör olarak devam etti. 1997 yılında, İstanbul teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazandı ve burada ses eğitimini birincilikle tamamladı.

Bekir Ünlüataer, 1999 yılında TRT'nin düzenlemiş olduğu ses yarışmasında İstanbul Bölge Birinciliği ünvanını almaya hak kazanmıştır. Aynı dönemde TRT İstanbul radyosunda konser ve cd çalışmalarında görevlendirilmiştir. Ünlüataer, 2003 yılında mezun olarak eğitimini tamamlamıştır.

Ünlüataer, 2000'lerin başında Ahmet Özhan ve Emel Sayın'ın sunduğu alaturka beste yarışmasında yine birinci olmuştur. Bu birincilik Ünlüataer'in yıldızının parlamasında en önemli faktör olmuştur. Ancak adının daha geniş kitlelere duyulması; Emel Sayın'ın sunduğu 'Mavi Boncuk' adlı programa katılması ve ardından Beyaz Show'a çıkması ile olmuştur. 2005 yılında TRT'nin düzenlediği "Alaturka Beste Yarışması"nda seslendirdiği yapıt birinci olmuştur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×