Bu haber kez okundu.

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) siber alanda terörle mücadele için Türkiye'nin siber ordusu kurulması için duyuru yapmıştı. Şimdiye kadar 20 binden fazla kişinin siber orduya katılım formunu doldurduğu kurum şimdi de siber güvenliğe ilgisi ve yeteneği olan kişileri belirlemek için Siber Bayrak Yarışması düzenleneceğini duyurdu. Kazanan kişilere ödül verilecek olan yarışma bu alanda keşfedilemeyen gençlerin de önünü açmayı amaçlıyor. Peki siber yıldız yarışması şartları nedir? Yarışmaya kimler katılabilir? Yarışma nerede ve nasıl yapılacak?

KATILIM ŞARTLARI

Siber Yıldız 2017 yarışmasına katılmak isteyen kişiler bireysel olarak başvuru yapabilecekleri gibi en fazla dört kişilik gruplar halinde de yarışabilecekler. Yarışmaya katılım için ise Türkiye vatandaşı olmak, cep telefonu ve e-posta onayının dışında herhangi bir şart aranmıyor. Yarışma katılım formuna haberimizin sonundaki linkten erişebilirsiniz.

YARIŞMA NEREDE, NASIL YAPILACAK AŞAMALARI NELER?

Siber Bayrak Yarışması internet üzerinden yapılacak ve sadece bir gün sürecek. Başarılı olup da derece alan yarışmacılar daha sonra açıklanacak tarih ve zamanda düzenlenecek olan ödül töreninde bir araya gelecekler. Yarışma katılım formunu doldurarak kayıt işlemini tamamlayan kişiler ilk seviyedeki soruları geçip belirli bir puana ulaştıktan sonra bir üst seviyeye çıkabilecekleri gibi buradaki soruları da görme şansını elde edecekler. Yarışmanın başladığı günde ise kaydını başarıyla yapanlara diğer sorular açılacak ve belirli puanları kazandıkça yeni sorular da görünmeye başlayacak.

Siber Yıldız yarışması Kayıt, Onay Alma, Grup oluşturma (bireysel katılım), yarışma için ön hazırlıkları tamamlama, en yüksek puanı toplama ve adayların kendisini siber yıldız olabileceğini ispatlama olmak üzere 6 aşamadan oluşuyor.

VERİLECEK ÖDÜLLER

Yarışmaya katılıp rakiplerini geride bırakarak dereceye giren 15 yarışmacı, Cumhuriyet Altını ile ödüllendirilecek. Yarışmanın birincisine 10 adet, ikincisine 5 adet ve üçüncüsüne de 3 adet Cumhuriyet Altını verilecek. Geriye kalan 4'üncü ve 15'nci yarışmacılar arasındaki kişilere ise 1'er adet Cumhuriyet Altını verilecek.


Siber Bayrak Yarışması Katılım Formu

SİBER YILDIZ KATILIM FORMU

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından 20 Ocak 2017 tarihinde 24 saat boyunca sürecek olan BTK Siber Ordu Siber Yıldız Yarışması'na katılım tamamen ücretsizdir. Yarışmaya katılım formu için www.siberyildiz.com adresine gidiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×