Bu haber kez okundu.

15 Temmuz Bilgi Yarışması cep telefonları için yayında!

TÜBİTAK desteğiyle mobil uygulama geliştiren girişimci Ahmet Akkök ve ekibi tarafından hazırlanan 15 Temmuz yarışması uygulaması Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlara hiçbir ücret ödemeden indirilebiliyor.

Kanlı darbe girişimini insanlara anlatmak ve olaylarla ilgili bilgilerini sınamak amacıyla hazırlanan uygulamada, darbe girişiminin ilk dakikalarından son anına kadar tüm detaylar yer alıyor. 

15 Temmuz Bilgi Yarışması iOS indir

Kullanıcıların FETÖ'nün darbe teşebbüsüne dair bilgilerini sınamak ve bilmedikleri tüm detayları öğrenmek için kullanabilecekleri 15 Temmuz Bilgi Yarışması'nda hain darbe girişiminin nasıl planlandığı, nasıl yürütüldüğü, vatandaşların darbeci hainlere nasıl karşı koyduğu, mücadele gecesinde nerede ve nasıl şehitler verildiği, Türkiye'ye verilen hasar ve bunlara benzer daha pek çok detay ile bunlara ilişkin 6 seviyede 120 soru bulunuyor.

Google Play Store'da ''Demokrasi Günü Bilgi Yarışması'' ve App Store'da ''15 Temmuz Bilgi Yarışması'' isimleriyle yayınlanan uygulamayı telefonunuzdaki işletim sistemine göre indirebilirsiniz.

FARKLI DİLLERE ÇEVRİLİYOR

Uygulamanın geliştiricisi Akkök, uygulamayı hazırlamaktaki amaçlarının, darbe girişimine yönelik farkındalığın daha arttırılması ve tarih sayfalarına giren 15 Temmuz'un unutulmaması olduğu söyledi. Kazanç beklentisi olmadan hazırlanan uygulama önümüzdeki günlerde farklı dillere çevrilmiş sürümleri ile de kullanıcılara sunulacak.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Mehmet Demirel 2 yıl önce

Güzel uygulama, bu vatan bölünmez.