Bu haber kez okundu.

17 Mayıs WhatsApp Neden Çöktü

Dünyanın en popüler online mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a dün akşam saatlerinde erişimin kesilmesi acaba kapatıldı mı sorularının sorulmasına neden oldu.

Konuyla alakalı WhatsApp'tan ilk açıklama geldi. Whatsapp'ın sözcüsü tarafından yapılan açıklamada neden belirtilmezken tüm dünyadan özür dilediklerini dile getirdiler. İşte o açıklama : 

Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Geçici bir kesinti yaşadık. Hizmetimizi restore ettik. Sabrınız için teşekkür ederiz.

BTK'DAN WHATSAPP AÇIKLAMASI

 Bilgi Teknolojileri (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan twitter'dan yaşanılan sorunla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Whatsapp ile global seviyede bir problem olduğu raporlandı. Operatörlerimizden kaynaklı herhangi bir arıza bulunmamaktadır."

BTK BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Whatsapp'ta yine global ölçekte kesinti yaşanmakta. USOM konuyu takip etmektedir. Yerli Operatörlerimiz kaynaklı bir durum bulunmamaktadır" dedi.

WHATSAPP NORMALE DÖNDÜ

WhatsApp'ta yaşanılan erişim sorunu 2,5 saatin ardından yavaş yavaş düzeltilerek kullanıma açıldı. Düzeltilen erişim problemini yine Twitter kullanıcılar sosyal medyada erişim sorununun bittiğini yazdı. Birçok atılarn Tweet ile beraber kısa sürece TT olan başlık herşeyin normale dönmesiyle bitti.

BTK BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili WhatsApp'tan henüz bir açıklama yapılmazken, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, yaşanan sorunla ilgili Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

Erişim sıkıntısı için "global bir problem" ifadesini kullanan Sayan, şunları söyledi:"WhatsApp ile global bir problem olduğu raporlandı. Operatörlerimizden kaynaklı herhangi bir arıza bulunmamaktadır."

  Anahtar Kelimeler:
  WhatsAppçöktü
  Avatar
  Adınız
  Yorum Gönder
  Kalan Karakter:
  Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×