Bu haber kez okundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Google Doodle yaptı

Google 29 Ekim Doodle'ı yayınlandı. Arama motoru devi bu özel günü unutmayarak Cumhuriyetimizin 93. yılı için harika bir doodle logosu hazırladı. İnternet devi Google, özel günler ve kişiler için logosunu 24 saatliğine değiştiriyor. Özel olarak hazırlanan bu logolara ise Doodle deniyor.

Şirket, özel günlerde Doodle yayınlayarak kullanıcılara hem bu günleri hatırlatıyor hem de onlarla ilgili farklı kaynaklardaki makalelere yer veriyor. Google'ın bugün için yayınladığı Doodle ise herkesin beklediği üzere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırlandı.

'Türkiye Cumhuriyet Bayramı 2016' başlığıyla Google anasayfasında karşımıza çıkan Doodle'a tıklandığında, arama motorunda ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' ile ilgili tüm sonuçlar kullanıcılara sunuluyor.

CUMHURİYET'İN 93. YILDÖNÜMÜ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet, o tarihten bu yana her yıl Cumhuriyet Bayramı'nda kutlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk, bu bayram için ''en büyük bayram'' demiştir. Bu sene ise Cumhuriyetimizin 93. yaşını kutlamanın gururunu yaşıyoruz.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×