Bu haber kez okundu.

ABD, IŞİD'e karşı Siber Bomba kullanıyor
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bir çok alanda olduğu gibi silahlanma alanında da yeni yöntemler ortaya çıkmaya başladı. Güdümlü füzeler, lazer silahlar, varil bombaları ve fosfor bombaları bilinen silah çeşitlerinden sadece bazıları. Ancak savaşlar sadece meydanda değil siber dünyada da sürdürülüyor.

Dünyada yaşanan savaşlarda askeri müdahale dışında siber savaş yöntemleri de kullanılır oldu. Tabii bu yöntem yeni değil. Ancak siber savaş ABD'nin IŞİD'e karşı kullandığı yeni bir silah ile farklı bir boyuta taşındı.

ABD Savunma Bakan Yardımcısı Robert Work'un yaptığı bir açıklama ile ortaya çıkan bu silahın adı, Siber Bomba. Work, yaptığı açıklamada ''IŞİD'e siber bomba atıyoruz, bu yöntem henüz yeni ve daha önce hiç denememiştik'' ifadesini kullandı.Peki; Siber savaşın farklı ve yeni bir yöntemi olarak kabul edilen 'Siber Bomba' nedir?

Yaptığımız araştırmalar sonucunda bulduğumuz cevaplara göre 'Siber Bomba', teröristlerin kullandıkları iletişim araçları ve elektronik cihazların sinyallerini karıştıran bir silah türü. Ancak sadece terör örgütlerinin iletişimini engellemekle kalmıyor. Siber Bomba'nın asıl amacı terörist gruplarını yanıltmak ve hedef şaşırtmak.

Bombalı siber saldırılar, IŞİD komutanlarını taklit ederek, terör örgütü gruplarını havada ve karada savunmasız kalacakları herhangi bir noktaya çekiyor. Bu sayede teröristler tuzağa düşüyor ve yok ediliyorlar.

Şu an ABD tarafından Suriye'de IŞİD'e karşı ilk defa kullanılmaya başlanan 'Siber Bombalar' eğer başarılı olursa, ABD savaş alanında taktiksel olarak büyük bir başarı elde etmiş olacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×