Bu haber kez okundu.

Adil Kullanım Kotası (AKK) kalkıyor mu? Bakan müjdeyi verdi

İnternette Adil Kullanım Kotası kısaca AKK noktası için müjdeli bir haber geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kullanıcıların en büyük şikayetleri arasında olan uygulamanın 2018 yılında kaldırılacağını açıkladı.

İnternet kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından birisi olan Adil Kullanım Kotası konusunda geçen yaz görüşmeler yapılmış, limitin aşılması durumunda 3 Mbps'a düşürülen internet hızı 5 Mbps'e yükseltilmesi için çalışmalar başlatılmıştı. Bakan Arslan, bu uygulamanın bir süre daha devam edeceğini kaydettiği açıklamasında AKK'nin kaldırılması için de çalışmaların devam ettiğini söyledi.

2018'DE KALDIRILIYOR

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Osmangazi Köprüsü geçiş ücretlerine gelen indirimle ilgili yaptığı konuşmada, ''Adil Kullanım Kotası'nı 2018 yılında kaldıracağız'' diyerek tüm internet kullanıcılarını sevindirdi. Buna göre Türkiye'de Adil Kullanım Kotası uygulaması en geç iki yıl içinde tarihe karışmış olacak.

ADİL KULLANIM KOTASI (AKKN) NEDİR?

Kısaca AKKN olarak adlandırılan Adil Kullanım Kotası, internet şebekesi kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalite ve hızda hizmet alabilmesi için uygulanan bir sistemdir. Bir başka deyimle ''kotasız'' denilen internet bağlantısının kotası olduğunu söyleyebiliriz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×