Bu haber kez okundu.

Adil kullanım kotası kararı 1 Mayıs'tan itibaren AKK sınırı...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK) internet kullanıcılarının merakla beklediği Adil Kullanım Kotası haberi geldi. Alınan bilgiye göre uzun süredir gündemde olan AKK düzenlemeleriden ilki 1 Mayıs'ta hayata geçirilecek. Yeni düzenleme ile birlikte adil kullanım kotası sınırları esnetiliyor!

Yeni AKK düzenlemesi 1 Mayıs 2017 pazartesi günü gece saat 02.00 ile 08.00 arasında uygulanmaya başlanacak. O saatler arasında internetten veri kullanımı ve indirme işlemleri, AKK'den sayılmayacak. Bu sayede kullanıcılar belirlenen saatler içerisinde kota aşımı korkusu yaşamadan internet bağlantısını istedikleri gibi kullanabilecekler.

Öte yandan bu düzenleme çeşitli yenilikleri de beraberinde getiriyor. Belirlenen saatler dışında yapılan veri kullanımında internet kotası aşılması durumunda, eski tarifeye göre 3 Mbps'e kadar düşen internet hızı, aşağıdaki tabloda gösterilen tarife oranlarında düşürülecek.

İşte İnternet bağlantı hızı ve AKK sonrası hız tarifesi...

AKK NE ZAMAN KALDIRILACAK?

Herkesin merak ettiği Adil Kullanım Kotası'nın ne zaman tamamen kaldırılacağı da belli oldu. 1 Mayıs'tan itibaren uygulanmaya başlanacak yeni uygulamanın ardından AKK, 1 Aralık 2018 tarihinde tamamen kaldırılacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×