Bu haber kez okundu.

Battlefield'da büyük skandal oyunu kazanmak için...
Dijital oyun dünyasının yapımcıları geliştirdikleri oyunlarla yeni skandallara imza atmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de popüler savaş oyunu Battlefield 1. Oyunu kazanmak için Türk askeri öldürmek gerekiyor. Oyunun amacı ise İstanbul'u Anzak askerleri ile fethetmek.

Oyun henüz çıkalı bir hafta bile olmadı ama dünyanın en çok oynanan oyunları listesine girdi. Grafikleriyle şu anda bir numara olarak gösterilen ve Türkiye'de satılan yapımın kurgusu ise adeta bir skandal. Oyunda Türk tarihinin en önemli savaşı olan Çanakkale Savaşı kurgulanırken, oyunu kazanmak için Türk askerinin vurulması isteniyor.

TÜRK OYUN SEVERLER TEPKİLİ

Battlefield 1, senaryosu ve kurgusundan dolayı Türk oyunculardan büyük eleştiri aldı. Oyuncular, bunun Türkiye'ye ve Türk askerine karşı yapılmış bir saygısızlık olduğunu belirtirken, oyundaki kurgunun Avrupa ve ABD'nin ülkemiz üzerindeki hain planlarının bir parçası olabileceğini de söylüyorlar. Savaş oyunlarını seven Türk oyun severler ise Battlefield 1'i satın almayarak, bu durumu protesto ediyorlar.

Battlefield 1 indir

Bilgisayar, PlayStation ve XBox gibi tüm platformlarda oynanabilen oyunu üreten firma yılda 15 milyon satış hedeflediğini söylüyor. Ancak Türkiye'deki oyuncuların tepkisi her geçen gün daha da büyüyor. Uzmanlar, Türkiye ve islam düşmanlığının empoze edilmeye çalışıldığı bu dönemde oyunun piyasaya sürülmesinin, bir algı operasyonu olabileceği değerlendirmesini yapıyorlar.

BATTLEFIELD 4'Ü ÇİN YASAKLADI

Yapımcı firmanın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Battlefield 4 serisinde Çin'in en büyük kenti Shanghai'n işgalini kurgulaştırmıştı. Fakat Çin hükümeti, oyun daha piyasaya girmeden yasaklamıştı. Hatta hükümet bu yasağı daha ileriye götürerek, oyunun demosunun indirilmesini bile engellemişti.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×