Bu haber kez okundu.

Citymapper ile en iyi yol tarifleri parmağınızın ucunda!

Şehir içi toplu ulaşım uygulaması Citymapper, dünyanın 30 ülkesinden sonra şimdi de İstanbul'daki cep telefonu kullanıcılarına sunuldu. Türkiye pazarına henüz yeni giriş yapan Citymapper'ın Türkçe dil desteğiyle yayınlanan uygulamaları Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda tamamen ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Citymapper, tüm ulaşım araçlarını tek bir noktada toplayan 'yol tarifi' uygulaması olma özelliğini taşıyor. Uygulama sayesinde özellikle İstanbul'da yaşayan vatandaşlar metrobüs, minibüs, metro, şehir hatları ve İDO vapur seferleri gibi tüm ulaşım seçeneklerine sadece tek bir tıklama ile ulaşabiliyorlar. Ayrıca Taksi ve Uber gibi özel ulaşım alternatifleri de bu uygulamaya dahil edilmiş durumda. Uygulamanın ayrıca İstanbul'daki otobüslerin geliş ve gidiş saatlerini gerçek zamanlı olarak gösterdiğini de belirtmekte fayda var.

DİĞER İLLERE DE AÇILACAK

Citymapper, 2011 yılında Azmat Yusuf tarafından kuruldu. Uygulama hem istenilen rotalarda çevrimdışı haritaların kullanımına hem de yolculuğun varış süresi ve anlık konumun başkaları ile paylaşılmasına izin veriyor. Tüm mobil kullanıcıların ulaşım alanında hayatını kolaylaştıracak olan Citymapper'ın Türkiye Müdürü Erhan Erdoğan, İstanbul'daki bilgi eksikliğinin 1 yıldan daha uzun süredir iç kaynaklar kullanılarak kapatılmaya çalışıldığını belirterek, Citymapper ile daha zengin bir deneyim yaşanacağını ve kullanıcılardan gelecek olan talepler doğrultusunda uygulamanın diğer illere de açılabileceğini söyledi.

Citymapper'ın iş ortakları arasında Google, Apple, Foursquare ve Uber gibi teknolojide çığır açan şirketler bulunuyor. İstanbul'un 15 milyonluk nüfusunu gözönüne aldığımızda uygulamanın ne denli önemli bir yere sahip olduğunu anlamak hiç de güç değil. Ulaşım konusunda sıkıntı çekenlere büyük kolaylık sağlayacak Citymapper'ı ücretsiz olarak Android ve iOS uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×