Bu haber kez okundu.

Diz çökerek teşekkür eden Samsung yöneticilerine tepki!
Samsung sorunlu bataryaları nedeniyle Galaxy Note 7 modelinin üretimini durdurmuştu. Markanın Çin'deki dağıtımcıları buna rağmen kendilerine desteği çekmeyen yerel ortaklarına teşekkür etti. Yöneticilerin diz çökerek yaptığı bu jest sosyal medyanın gündemine oturdu.

Samsung'un bu yıl iddialı bir şekilde piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7 cep telefonları başına dert oldu. Telefonlar tüketiciyle buluştuktan kısa bir süre sonra patlama haberleri geldi. Sorunun kaynağının bataryalar olduğu tespit edildi. Telefonları önce geri toplatan Samsung, sonrasında ise üretimi durdurduğunu açıkladı. Hatta yöneticiler meydana gelen bu sorundan dolayı tüm dünyadaki tüketicilerden de özür diledi.

Markanın Çin'deki yöneticileri Hebei kentinde bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte yöneticiler yaşanan krize rağmen kendilerinden desteği çekmeyen perakende ortaklarına teşekkür etti. Ama teşekkür yöntemleri tartışma yarattı. 20 kadar Çinli ve Koreli yönetici dağıtımcılara olan minnetlerini göstermek için sahneye çıkarak dizlerinin üzerinde eğildi.

Samsung yöneticileri diz çökerek teşekkür etti

Yöneticilerin bu hareketi Çin'de hoş karşılanmadı. Binlerce Çinli, sosyal medyadan bu fotoğrafı eleştirdi ve tepkilerini ortaya koyan mesajlar paylaştı. Kullanıcılar, Samsung yöneticilerinin diz çökerek Çin kültürüne saygısızlık ettiğini savundu.

Bir kullanıcı 'Şimdi Samsung'a hoşçakal diyebiliriz. Biz; ailelerimiz, öğretmenlerimiz, kahramanlarımız, şehitlerimiz ve erdemli atalarımız için eğiliriz. Bu eğilmenin amacı nedir?'' diyerek tepkisini gösterdi.

Tepkiler üzerine Samsung'dan açıklama yapıldı. Firma, Çinli yöneticilerinin kendilerinin bilgisi olmadan böyle bir jestte bulunduğunu savundu. Firmanın kendisini affetirmek için yeni çıkaracağı Galaxy S8 modeline 'Retina Taraması' özelliği getireceği iddia ediliyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×