Bu haber kez okundu.

EGM'den vatandaşlara sosyal medya çağrısı İHBAR EDİN!

EGM'den sosyal medya uyarısı yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan, sosyal medya platformları üzerinden terörü, terör örgütlerini ve örgütlerin faaliyetlerini destekleyen paylaşım yapan kişilerin derhal EGM ihbar hattına veya Emniyet e-posta adreslerine ihbar edilmesini istedi.

Facebook ve Twitter gibi milyonlarca kullanıcının yer aldığı sosyal medya siteleri üzerinden her fırsatta Türkiye aleyhine paylaşımlar yapılıyor. Terör örgütlerine destek veren kişiler bu paylaşımlarla provokasyon yaparak halkı galeyana getirmek ve ülkede bir iç savaşı tetiklemek istiyorlar. Bunun en son örneğini 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında FETÖ'cülerin attıkları mesajlarda görmüştük. Fakat internette bu tür paylaşımları her zaman görüyoruz.

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen terör saldırısından sonra bir kez daha uyardı. Emniyetten yapılan yazılı açıklamada, vatandaşlardan, sosyal medyada terörü destekleyen profil ve sayfaları kendilerine bildirmeleri istendi.

Emniyet Online İhbar

Terörü destekleyen paylaşım yapanları telefon 155 Polis ihbar hattını arayarak, emniyet internet sitesindeki ''egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx'' online ihbar sayfasından, cep telefonunuza yükleyebileceğiniz EGM Online İhbar Uygulaması üzerinden veya sanaldevriye@egm.gov.tr, siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr, siber@egm.gov.tr, siber.sas.sanaldevriye@egm.gov.tr ve sibersuclar@egm.gov.tr mail adreslerine göndereceğiniz bağlantı adresi ve ekran görüntüsü ile şikayet edebilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×