Bu haber kez okundu.

Facebook mobil uygulamasına Hikayeler özelliği geldi

Facebook'da daha ne eksik olabilir ki diye düşünürken, sosyal medya devinden yeni bir güncelleme haberi daha geldi. İlk olarak Snapchat'te kullanılmaya başlanan ve daha sonra Instagram kullanıcıları için kullanıma sunulan 'Hikayeler' özelliği artık Facebook'un mobil anasayfası üzerinden de kullanılabilecek.

Özellikle genç kullanıcılarını kaçırmak istemeyen Facebook, son zamanlarda Snapchat'te bulunan özellikleri kendi uygulamalarına entegre etmeye başladı. Snapchat'in en önemli özellikleri arasında yer alan 24 saat içinde kaybolan video ve fotoğraflı mesajlar şimdi de Facebook mobil uygulamasına geldi. Facebook Hikayeler özelliği sayesinde, tıpkı Instagram uygulamasında olduğu gibi, 24 saat içinde kaybolan fotoğraflar ve videoların yayınlanması mümkün.

Mark Zuckerberg'in Snapchat'i satın almak için onlarca kez teklif verdiği biliniyor. Ancak tüm teklifleri geri çevrilen Zuckerberg çareyi Facebook'u Snapchat'e benzeyen özelliklerle donatmakta buldu. Snapchat'in kısa zamanda 25 milyar dolar değerlemeye ulaşması Zuckerberg'i saran korkunun ne denli haklı olduğunu gözler önüne seriyor. Facebook'un yeni güncellemesiyle hayata geçirilen 'Hikayeler' mobil uygulamanın anasayfasında bulunan 'Your Story' isimli bir buton ile kullanılıyor.

Öte yandan yeni güncelleme Facebook mobil uygulamasına üç yeni bölüm kazandırdı. Yeniden geliştirilen uygulama içi kamera, haber akışının üst tarafına konumlandırılan kısa öyküler yayını ve Direct isimli özel mesajlaşma özellikleri son gelen yenilikler arasında yer alıyor. Mesaj kutusu görünümünde olan 'Facebook Direct' diğer kullanıcılara doğrudan fotoğraf veya video gönderimi yapılmasını sağlıyor.

Anahtar Kelimeler:
Facebook
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×