Bu haber kez okundu.

Facebook 'Oy Veriyorum' butonu kullanıma sunuldu

Türkiye'de milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan Facebook, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak Anayasa Değişikliği Referandumu için kullanıcıların halk oylamasında oy kullandıkları bilgisini arkadaşları ile paylaşmalarına imkan tanıyan 'Oy Veriyorum' butonunu aktif etti.

Bugünden itibaren Facebook'a giriş yapan seçmenler "Haber Akışları"nın üst kısmında "Referandum Bugün" başlıklı bir mesaj görecek. Buradaki butona tıklayan kullanıcılar, 'Evet' ya da 'Hayır' oyu kullandıkları bilgisini girmeden, Facebook arkadaşlarına referandumda oy kullandıklarını duyurabilecekler. Ayrıca aynı mesajdaki 'Daha Fazla Bilgi' butonuna tıklandığında ise YSK'nin seçmen sorgulama sayfasına ulaşılabiliyor.

Referandum Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

16 Nisan halk oylaması sonuçları, YSK'nın belirlediği saatten sonra haber sitelerinde, televizyonlarda ve YSK resmi internet sitesinde yayınlanacak. Saat 21.00'dan sonra referandum sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

YSK'nın seçim yasaklarını kaldırmasından sonra yayınlanacak olan halkoylaması sonuçlarını açıklandığı andan itibaren, 16 Nisan 2017 Referandum Sonuçları sayfamızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:
Referandum
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×