Bu haber kez okundu.

Google etkinliğinde neler duyurulacak - #madebygoogle

Android dünyasının en önemli etkinliklerinden birisi olacağı konuşulan Google'ın #madebygoogle ismiyle duyurduğu lansmanda bizleri nelerin beklediği herkes tarafından merak ediliyor. Etkinlikte 2017 yılına yönelik son derece önemli ürün duyurularının yapılacağı belirtiliyor.

Etkinliğe saatler kala, Google'ın duyuracağına kesin gözüyle baktığımız donanımsal ve yazılımsal ürünler ile yeni projeleri sizler için derledik.

NEXUS'A VEDA, PIXEL'E MERHABA

Elbette bu etkinlikte yeni bir akıllı telefonun tanıtılmama ihtimalini hiç kimse düşünemez. Beklentilerin en başında Google Pixel ve Google Pixel XL adıyla tanıtılacak olan iki yeni telefon modeli geliyor. Yani anlayacağınız bundan sonra Google markalı telefonlardaki Nexus ismi artık rafa kaldırılıyor ve bundan sonra ''Pixel'' ismini taşıyor.

Google Pixel akıllı telefon

HTC işbirliğiyle üretileceği öğrenilen cihazların ekranı standart modelde 5 inç, XL modelinde ise 5.5 inç büyüklüğünde olacak. Teknik özellikleri henüz resmi olarak açıklanmayan Pixel serisi telefonlarda 4 GB RAM ve Snapdragon 821 işlemcinin yer alması bekleniyor.

AKILLI EV ASİSTANI: GOOGLE HOME

Akıllı ev teknolojilerinde son dönemde büyük projelere imza atan Google, Amazon Home'a rakip olacağını düşündüğümüz akıllı asistan Google Home ürününü de tanıtacak. Home, ''Ok Google'' komutuyla idare edilecek ve sesli komutlar yardımıyla akıllı evin yönetilmesini sağlayacak.

Akıllı ev asistanı Google Home

İlk defa Google I/O 2016 tanıtımında karşımıza çıkan Google Home isimli bu ürünün fiyatı ise sadece 129 dolar olacak. Ayrıca Google Home, birbirinden şık taban renk seçeneklerine de sahip.

YENİ CHROMECAST: ULTRA

Teknoloji tutkunlarının vazgeçemedikleri kablosuz görüntü aktarım cihazı olan Google Chromecast'in yeni modelinin de bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Bazı kaynaklardan aldığımız bilgilere göre yeni ürün ''Chromecast Ultra'' ismiyle karşımıza çıkacak.

Google Chromecast Ultra

Yeni Chromecast'in en etkileyici özelliği ise 4K ve UHD çözünürlüklerini desteklemesi olacak. Ürünün kesin fiyatı henüz bilinmiyor ama 69 dolardan satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

AKILLI MODEM: OnHuB

Geçen yıl ASUS ile yapılan işbirliğinin sonucunda geliştirilen Google OnHub modem, bu etkinlikte karşımıza yenilenmiş bir şekilde çıkabilir. Ev kullanıcıları için üretilen OnHub için bir çeşit akıllı modem diyebiliriz.

Google OnHub

Özellikle ağ yönetimi konusunda hayli iddialı çözümler sunan cihazın Google Home ile bile birleştirilmesi beklenebilir. Ürüne yeni bir isim verilip verilmeyeceği henüz belli değil ancak ''Google WiFi'' ismi şimdiden dillendirilmeye başlandı.

ANDROID 7.1 NOUGAT

Android işletim sisteminin yeni versiyonu olmazsa bu etkinliğin de bir anlamı olmaz diye düşünüyoruz. Android telefon kullanıcılarının merakla bekledikleri Android 7.1 Nougat sürümü ile ilgili bir gelişme olabilir. Zira Pixel telefonların tanıtılması buna bir işaret.Tanıtım esnasında Pixel kutusundan Android 7.1 'in çıkması herkes için büyük bir sürpriz olacak. Hata düzeltmeleri ve bazı geliştirmeler haricinde yeni işletim sistemiyle ilgili henüz diğer detaylar belli değil.

ANDROID YERİNE ANDROMEDA

Google'ın etkinliğine dair konuşulan konular arasında en çok duyduğumuz şey yeni işletim sistemi: Andromeda. Firmanın Android ve Chrome OS işletim sistemlerini harmanlayarak hazırladığı söylenilen Andromeda'nın bilgisayarlardan akıllı telefonlara kadar birçok cihazda ortak kullanılabileceği söyleniyor.

Google Andromeda

SANAL GERÇEKLİK DÜNYASINA YENİ NEFES: DAYDREAM VR

Günümüzde sanal gerçeklik kavramına hayatımızın pek çok alanında rastlar olduk. Google da ilk sanal gerçeklik teknolojisi alanında yapacağı projeyi Google I/O 2016 etkinliğinde duyurmuştu.

Daydream VR sanal gerçeklik platformu

Teknoloji devinin duyurduğu ve sanal gerçeklik dünyasına yeni bir soluk kazandıracağını düşündüğümüz bu ürünün adı ise Daydream VR. Söylentilere göre bu platformu ilk olarak Google Pixel ve Pixel XL telefonlar destekleyecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×