Bu haber kez okundu.

Instagram'ın yeni logosu sosyal medyayı salladı!
Instagram'ın yenilenen tasarımında özellikle bildirimlerin rengi turuncudan kırmızıya geçişli olarak tasarlanmış. Ana sayfa'dan arama'ya, kamera'dan etkinlik ve hatta profil butonlarına kadar tüm ikonlar yeniden tasarlanmış durumda. Instagram'ın yeni tasarımında en dikkat çeken nokta ise gökkuşağı renklerini içeren logo.

Instagram'ın yeni logosu, sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Kullanıcılardan bazıları yeni Instagram logosunu çok beğendiklerini ifade ederken, bazıları da esprili bir şekilde eleştirmeyi tercih etti.

Eski logosu kamera olan Instagram'ın yeni logosu ise kullanıcılar tarafından ''çamaşır makinesi'' simgesine benzetildi.

Instagram'ın yeni logosu ve ürün ailesinin logo setiİşte sosyal medyada yankı bulan ''Instagram'ın yeni logosu'' hakkındaki bazı paylaşımlar...

Instagram'da yapılan değişikliklere platformun yetkilileri tarafından bildirilen açıklamalar doğrultusunda kısaca değinelim.

- Yeni ikon, eskisinden daha çok yönlü bir kamerayı temsil edecek biçimde değiştirildi. İkondaki gradyan tasarım ile Instagram'ın her zaman ki gibi bir parçası olmaya devam edecek.

- Instagram'ın ürün ailesi olan Hyperlapse, Layout ve Bumerang için ortak logo seti tasarlandı.

- Mobil uygulamasının arayüzü ve yazı tipinde fotoğraflar ile videoları daha ön plana çıkarmak amacıyla değişiklikler yapıldı. Yapılan değişiklikler Instagram'ın kullanım şeklini ve özelliklerini değiştirmiyor. Sadece tasarımsal değişikliklere gidildi.

Sizler de Instagram'a gelen tasarımsal değişiklikler hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×