İnternet kesintisi Avrupa'yı felç etti 1 milyon kişi mağdur

Avrupa'da yaşayanlar Pazar gününden bu yana internet erişim sorunu yaşıyor. Alınan bilgiye göre internet ve telefon bağlantısında meydana gelen sorundan yaklaşık 1 milyon kişi etkilendi. Özellikle Almanya'daki Deutsche Telekom müşterilerini etkileyen problemin henüz neden kaynaklandığı belli değil. Şirket, ağda bir sorun olmadığını kullanıcıların modemlerini yeniden başlatarak çözüme ulaşabileceklerini açıkladı.

Avrupa'daki internet kesintisinin başladığı ilk anlarda yaklaşık 1 milyon kişi mağdur oldu. Ancak Deutsche Telekom açıklamasına göre sayı giderek düşüyor. Müşterilerin çoğunluğu hem internet hem de telefon bağlantısı sağlayamıyor. Öte yandan internetin kesildiğini bildiremeyenlerin de olduğu söyleniyor.

İnternet erişim sıkıntısının henüz neden kaynaklandığı bilinmiyor. Alman telekom firmasının tahminlerine göre kesintinin nedeni dış etkenlerden kaynaklı ancak bunun ne olduğu bilgisi henüz açıklanmadı. Öte yandan Alman merkezli bir teknoloji şirketi, Fritz!Box isimli modemin bu kesintiden etkilenmediğini duyurdu. Bu duyuru sonrası akıllara ''siber saldırı'' ihtimali olabileceği geldi. 

Şimdilik sorun yaşayan kişi sayısının azaldığı açıklansa da kesintilerin henüz tam anlamıyla bittiği söylenemez. Sorun tamamen ortadan kalkana kadar Deutsche Telekom, internet ve telefon kesintisi yaşayan ve bu problemden etkilenen tüm müşterilerine ücretsiz ve sınırsız mobil internet erişimi sunacağını açıkladı.

Mustafa KARACA (mustafa.karaca@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×