Öne Çıkanlar aciga alinan polisler teror operasyonu kuzey kore gorevden uzaklastirilan polisler kidem tazminati

İnternet neden yok birçok ilde sorun yaşanıyor

Sosyal medyadaki paylaşımlara göre birçok ilde internet kesildi. Saat 11.30'dan beri yaşandığı öne sürülen internet erişimi neden gitti ve neden yavaşladı diye herkes merak içinde.

İnternet neden yok birçok ilde sorun yaşanıyor

İnternet bağlantı sorununun Türkiye'nin birçok ilinde öğlen saatlerinden bu yana yaşandığı belirtildi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki illerde yaşanan internet kesintileri sebebiyle bugün Türk Telekom İnternet Müşteri Hizmetleri servisi de yoğunluk yaşıyor. Peki internet ne zaman geri gelecek?

İNTERNET HANGİ İLLERDE GİTTİ?

Sosyal medya kullanıcıları internete giremedikleri için zor da olsa yaptıkları paylaşımlarda 'internet neden kesildi' sorusuna yanıt arıyorlar. Öte yandan bağlantı sorununun Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Van, Elazığ ve Adıyaman illerinde yaşandığı öne sürülüyor. Kilis, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinde ise Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom operatörlerinin cep telefonları için sağladığı mobil internet sıkıntısı yaşandığı söyleniyor.

NEDEN KESİLDİ?

Türk Telekom internet kesintisi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Sorunun Türkiye'deki internet kaynaklarının yurtdışı giriş ve çıkışlarında meydana gelen bir arıza nedeniyle olabileceği tahmin ediliyor. Bu nedenle internet servislerinin geri geleceği vakit bilinmiyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Kamil ekin 3 ay önce

Siber saldiri vardir kesin