Bu haber kez okundu.

İstanbul ve Ankara toplu ulaşım bilgileri Google Haritalar'da!

Google Haritalar uygulamasına gelen Transit özelliği sayesinde Ankara ve İstanbul'da yaşayan vatandaşlar cep telefonları üzerinden toplu taşıma bilgilerini anlık olarak görebilecekler. Ayrıca uygulama sayesinde kullanıcılar, gidecekleri noktaya ulaşmaları için ihtiyaç duydukları toplu ulaşım rotasını da kolayca oluşturabiliyorlar.

Google Transit üzerindeki rota oluşturma seçenekleri arasında en iyi rota, en kısa mesafe yürüme ve az aktarma yer alıyor. Uygulamadaki varsayılan ayar ise ''en iyi rotayı oluşturmak'' şeklinde sunuluyor.

Google Transit Ankara İstanbul toplu ulaşım bilgileri

Uygulama ile rota oluşturmak isteyen kullanıcılar tren ve otobüs bilgilerinden faydalanarak bu işlemi yapabiliyor. İstanbul için ayrıca metrobüs, tramvay, vapur, deniz otobüsü, Marmaray ile bazı minibüs hatları da sunuluyor. Transit ile ulaşım araçlarının kalkış ve varış zamanlarını da görmek mümkün.

Google Transit Ankara İstanbul toplu ulaşım bilgileri

Google'dan yapılan açıklamaya göre, Google Transit, Türkiye'deki kullanıcılara bin 100'den fazla hat, durak ve güzergah bilgisini de sunuyor. Hem cep telefonu hem de bilgisayar üzerinden erişilebilen Google Transit'i kullanmak için Google Haritalar'da varış noktasının aranması ve rota oluşturma seçeneklerinden toplu taşımanın seçilmesi yeterli oluyor. Karşınıza çıkan toplu taşıma seçeneklerini değiştirmek için de sağ tarafa gizlenen menüye erişmek gerekiyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×