Bu haber kez okundu.

Kairos battı mı binlerce kişi ödeme alamıyor!

Kairos dolandırıcılık yorumları ayyuka çıktı. Peki Kairos'ta neler oluyor? Kairos mağdurları Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinden paralarını aylardır alamadıklarına dair yorumlar yazmaya başladı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın inceleme başlattığı Kairos Teknoloji'de ödeme krizi çıktı. Türkiye'de 100 binden fazla üyesi bulunan Londra merkezli sistem hakkında çıkan söylentiler tam bir facia. Zira Kairos üyeleri paralarını alamadıkları için battıklarını ve hatta Kairos'ın kendilerini dolandırdığını iddia ediyor.

Eğer siz de Kairos mağduru iseniz aşağıdaki yorum alanına şikayetinizi yazarak, sizin gibi mağdur olan binlerce üye ile düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu yorumlar 'ihbar' kabul edilerek yetkililere aktarılacaktır.

KAIROS NEDİR?

Kairos sistemi, kullanıcıların bilgisayarlarındaki harddisk'ten belli bir alan kiralayan ve bu alana şirketlerin verilerinin depolanması mantığı ile çalıştığı iddia edilen bir bulut depolama sistemi. Üyeler Kairos paketlerinden birini satın alarak sisteme dahil oluyorlar. Network Marketing yapısını temel alan sisteme üye olan kişiler bir başka kişiyi üye yaptıklarında ise alt üyelerin kazançlarından da pay alıyorlar. Yani bir diğer tanımla bildiğimiz Saadet Zinciri kurulmuş durumda. Kairos'un Türkiye'de 100 binden fazla üyesi bulunuyor. Londra merkezli sistemde vaat edilene göre üyeler aylık 125 ila 2 bin 500 dolar arasında para kazanıyor. Adını mitolojideki fırsat tanrısı ''Kairos''tan alan sisteme sadece Türkiye'den son 6 ayda 50 bin kişinin dahil olduğu söyleniyor.

Kairos Dolandırıcılığı

ÜYELER PARALARINI ALAMIYOR

Kairos'ta farklı fiyat aralıklarında sözde kariyer seviyeleri bulunuyor. Üyeler arasında 'lider' olarak tanımlanan en üst gruptaki kişiler lüks arabalar, yurt dışı seyahatleri ve umre turlarına katılarak hayatlarını yaşarken, gerçek para ödeyerek sisteme yeni dahil olan üyeler ise geçtiğimiz ay paralarını alamadıkları için şikayet etmeye başladı. Bunun üzerine Kairos internet sitesinden yazılı bir açıklama yapıldı ve mağdurlara 25 Kasım'da paralarının ödeneceği açıklandı. Ancak o günde herhangi bir sonuç çıkmadı. Sistemden 8 Aralık'ta yapılan bir diğer açıklamada ise ''Her gün kairos para çekme hakkında bilgi bekliyorsunuz. Hem bizim için hem sizin için ödeme çok önemli olduğu için şu açıklamayı yapıyoruz'' denilerek, ödeme için aracılık yapan bankalardaki sorun nedeniyle ücretlerin yatırılmadığı ifade edildi. Üyeler bu açıklama ile kendilerinin kandırılmaya ve zaman kazanılmaya çalışıldığı konusunda hem fikir oldukları belirtiyor. Ayrıca bu açıklamaya ek olarak adeta üyelerle dalga geçiliyor gibi bir de müjdeli haber diye ''kairos kart'' isimli bir üyelik kartının ilk sürümünün bittiği açıklanıyor.

SÖZDE DOLANDIRICILIK UYARISI

Üyelere yönelik en son açıklama ise 15 Aralık 2016'da yapılmış durumda. Açıklamada, üyelere dolandırıcılık uyarısı yapılıyor. Ödeme krizi içerisinde olan Kairos'un açıklamasına göre paravan bir site para toplayarak insanları dolandırma amacında. Ancak sisteme dahil olan kullanıcılar bunu da firmanın kendisini aklama çabası olarak görüyorlar.

ÜYE HESAPLARI KAPATILIYOR

Binlerce üye, sisteme kayıt olurken alınan paralar nedeniyle yaşadıkları mağduriyete dikkat çekerken, bazı üyeler ise hesaplarının kendilerine haber verilmeden kapatıldığını ileri sürüyor. Liderler, üyelere önce ödeme sisteminde bir sorun meydana geldiğini sonra da sahte üyelikler sebebiyle şirketin tüm üyelerini incelemeye aldığını duyurdu. Bazı üyeler ise hesaplarını ödeme alamadıkları için sosyal medya sitelerinde satışa çıkardı. Binlerce dolar ödeme yaparak sisteme üye olan ve bugüne kadar herhangi bir para alamayan Pelda Ekmen isimli bir üye Facebook'dan yaptığı paylaşımda hesabını satılığa çıkardığını şu açıklama ile ilan ediyor.

Kairos satılık üyelik

SORUN ÇÖZÜLDÜ İDDİASI

Kairos'un Türkiye'deki liderlerinden olduğu öne sürülen D.F. isimli kişi ödeme sorununun aşıldığını iddia etti. Öte yandan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın İngiltere Ticaret Sicili kayıtlarına göre Kairos'un yalnızca '1' personeli olduğu ortaya çıktı. Şirketle ilgili şikayetlerin artması üzerine incelemelerin daha da derinleştirildiği belirtildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×