Bu haber kez okundu.

KPSS Ortaöğretim puan hesaplama cep telefonunda!

KPSS kaç net kaç puan getirir? 2016 KPSS Ortaöğretim sınavı 20 Kasım'da ÖSYM tarafından gerçekleştirildi. Adaylar ise sınavda sorulan sorulara verdikleri cevaplar ile puan hesaplaması nasıl yapılır? diye araştırmaya başladı. İşte cep telefonu için KPSS puan hesapla uygulaması da bu amaçla hazırlandı.

20 Kasım 2016 KPSS lise yani ortaöğretim puanınızı bu uygulama ile en doğru şekilde hesaplayabilirsiniz. Puanınızı tahmini olarak öğrenmek için öncelikle Android işletim sistemli cep telefonuna https://play.google.com/store/apps/details?id=com.raptiye.kpsshesaplama bağlantısını kullanarak uygulamayı indiriniz.

KPSS Ortaöğretim Puan Hesaplama

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ekrandaki 'Genel Yetenek Net Sayısı' ve 'Genel Kültür Net Sayısı' alanlarını KPSS sınav cevaplarınıza göre doldurunuz. Son olarak da 'Hesapla' butonuna basarak KPSS puanınızı öğrenebilirsiniz. Raptiye Yazılım kurucusu Enes Dokuz, tüm adaylar için geliştirdiği uygulamayı herkesin hiçbir ücret ödemeden kullanılabileceğini açıkladı.

KPSS'DE KAÇ NET KAÇ PUAN YAPAR?

KPSS 2016 ortaöğretim lise puanlarını ve netleri en ince ayrıntısı ile kolaylıkla hesaplayabilirsiniz

48 NET 70 PUAN
58 NET 80 PUAN
73 NET 85 PUAN
85 NET 90 PUAN

KPSS sınavında kaç soru soruldu?

2016 KPSS sınavında toplam 120 soru soruldu. 60 Soru Genel Yetenek ( 30 Soru Türkçe, 30 soru Matematik) 60 Soru Genel Kültür  (27 Soru Tarih, 18 Soru Coğrafya, 9 Soru Vatandaşlık, 6 Soru Güncel Olaylar)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×