Bu haber kez okundu.

Mark Zuckerberg öldü! Facebook'ta korkunç hata

Facebok'un öldüren hatası, geçen yıllarda devreye sokulan ''Hesap Varisi'' özelliğinden kaynaklanıyor. Bir kullanıcının vefatından sonra başka birinin o hesabı yönetmesine olanak sunan bu özelliğin güncellemesi sırasında korkunç bir hata yapıldı. Facebook'ta kurucusu Mark Zuckerberg ile birlikte binlerce kişi profilinde 'öldü' olarak gösterildi.

Birkaç gün önce yaşanan hatadan dolayı Zuckerberg'in profilinde "Mark'ı sevenlerin; onu hatırlamak ve anmak için tanıdıklarının yapacağı paylaşımlarda teselli bulacağını umuyoruz" yazısı gözüktü.

Mark Zuckerberg Facebook Sayfası

Facebook geliştiricileri hatayı kısa sürede fark ederek hemen düzelttiler. Şirketin sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ise ''Yaşanan sorun, yazılımcıların yaptığı korkunç bir hatadan kaynaklandı ve hemen daha giderildi. Yaşananlardan dolayı üzgünüz ve kullanıcılarımızdan özür diliyoruz.'' denildi.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Facebook gibi sosyal platformlarda meydana gelen bu hatalar bazen can sıkıcı sonuçları doğurabiliyor. FB'de oluşan bu büyük hata ise herkesi şaşkınlığa uğrattı. Yetkililerden alınan bilgiye göre platformdaki hata yaklaşık 2 milyon kişiyi etkiledi. Yani Facebook 2 milyon kişiyi öldürdü.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×