Bu haber kez okundu.

Microsoft, profesyonel iş ağı Linkedin'i satın aldı!
İnternet dünyasının gündemine bir anda oturan haber Microsoft ve LinkedIn cephesinden geldi. Alınan son dakika bilgisine göre yazılım devi Microsoft, profesyonel iş sosyal ağı LinkedIn'i tam tamına 26,2 milyar dolar bedelle satın aldı.

Microsoft tarafından LinkedIn'in hisse başına 196 dolar bedelle satın alındığı ve anlaşmaya varıldığı açıklandı. Tamamı nakit olarak ödenecek olan anlaşma çerçevesinde LinkedIn CEO'su Jeff Weiner görevinde kalmaya devam edecek. Microsoft CEO'su Satya Nadella ise LinkedIn'de raporlama görevini yürütecek.Bu yıl sonunda tamamlanması planlanan LinkedIn satın alması sonrasında bazı çarpıcı rakamlar da paylaşıldı. Paylaşılan resmi rakamlara göre; LinkedIn'in 433 milyon aktif üyesi bulunuyor. Aylık tekil ziyaretçi sayısı 105 milyon civarında olan LinkedIn'in mobil kullanım oranı ise yüzde 60 olarak açıklandı. Öte yandan LinkedIn platformunun yıllık çeyrek başına 45 milyardan fazla sayfa görüntülenmesi aldığı açıklandı. Platformda hali hazırda 7 milyondan fazla aktif iş ilanının yer aldığı da açıklanan veriler arasında.

Kurumsal taraftaki gücünü daha da arttırma çabasında olan Microsoft, LinkedIn'den Office 365 ve Dynamics tarafında da faydalanacak. Satın alma haberleri üzerine Twitter hisselerinin yüzde 5 oranında yükselmesi bu satın almanın sonrasında yaşanan en dikkat çekici detay.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×