Bu haber kez okundu.

Samsung Galaxy Note 7 patlama nedeni resmen açıklandı

Samsung Galaxy Note 7'nin patlama nedeni resmen açıklandı. Yaklaşık 4 aydır araştırma çalışmalarının sürdürüldüğünü açıklayan Samsung, Note 7'deki patlamanın iki farklı batarya probleminden meydana geldiğini duyurdu.

Samsung'dan yapılan açıklamada bu çalışma için 700 kişilik bir ekibin kurulduğu ve yaklaşık 200 bin Note 7 ile 30 bin bataryanın detaylı bir incelemeden ve testten geçirildiği belirtildi. Kendi bünyesinde yapılan çalışmaların yanı sıra bazı teknoloji firmaları ile de işbirliğine girildiği belirtilen açıklamada sorunlu Note 7 modellerinde yapılan incelemeler sonucunda patlamaya batarya sorunlarının neden olduğu bildirildi.

Samsung SDI'ın ürettiği ilk bataryaların sağ üst köşesinde oluşan kıvrılmanın patlamaya sebep olduğunun altı çizilen açıklamaya göre bataryaların büyüklüğü ve tasarımının da bu patlamalara davetiye çıkardığı kaydedildi. Diğer neden ise Amperec Technology üretiminden kaynaklı. Samsung, Note 7 için ilgili firma tarafından üretilen bataryaların aceleye geldiğini ve bunun da beraberinde aşırı ısınmalara neden olacak farklı sorunlar ortaya çıkardığını kaydetti.


8 aşamalı Samsung Batarya Güvenliği Testi

Samsung'un Galaxy Note 7 patlamalarına ilişkin nedenleri sıraladığı raporda ayrıca bu olayların yeniden yaşanmaması için yeni bir kontrol sisteminin geliştirildiği aktarıldı. Firma bundan sonra tüm ürünlerinde kullanılan bataryaları 8 aşamalı bir güvenlik testine tabi tutacak. Ayrıca batarya konusunda yaşanan olaylardan sonra daha hassas bir tutum sergileneceğini ifade eden üretici, yeni bataryalar için Cambridge, UC Berkeley ve Stanford Üniversiteleri'ndeki profesörlerin yer aldığı bir danışma grubu oluşturulduğunu da duyurdu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×