Öne Çıkanlar feto Adnan Öztürk Kimdir survivor 30 nisan neler olacak adnan öztürk nereli biyografisi adnan öztürk ne iş yapıyor

Sosyal medyada yeni virüs tehlikesi: Dance of the Hillary

İnternet kullanıcıları yeni bir virüs tehdidi ile karşı karşıya! Dance of the Hillary isimli virüs sosyal medya üzerinden yayılmaya başladı. Peki korunma yöntemleri nelerdir?

Sosyal medyada yeni virüs tehlikesi: Dance of the Hillary

Özellikle cep telefonu kullanıcılarını hedef alan Dance of the Hillary virüsü, ABD seçimlerinin hemen ardından ortaya çıktı. BBC Radyo'dan yapılan açıklamada bu çok tehlikeli virüsün hackerlar tarafından Clinton'ı kullanarak, kullanıcıların kişisel bilgilerini çalmaya yönelik geliştirildiği belirtildi.

Sosyal medya sitelerinde yayılan virüs aynı isimli bir video ile kullanıcılara ulaşıyor. Videoya tıklandığında ise cep telefonlarındaki kontrol kaybediliyor. Bazı kullanıcılar ise virüsün telefonlara kendi kendine format attığını ifade ediyor. Yabancı teknoloji sitelerindeki haberlere göre Dance of the Hillary adlı bu virüs son derece tehlikeli ve buna karşı çok dikkatli olunması gerekiyor. Aksi halde dünya genelinde milyonlarca kişinin kurban olabileceğinin altı çiziliyor.

Dance of the Hillary

Dance of the Hillary virüsünden nasıl kurtulurum?

ABD seçimlerini fırsat bilen hackerların internet kullanıcılarının hesaplarına ulaşmak için yaydıkları bu virüsten korunmanın tek yolu, bilmediğiniz veya güvenmediğiniz kişi ya da yerlerden gelen linklere tıklamamaktır. Mail yoluyla ya da telefon üzerinden girdiğiniz herhangi bir internet sitesinden ''Dance of the Hillary'' başlıklı bir video gelirse kesinlikle bunu açmayın. Aksi halde kurbanlardan birisi siz olabilirsiniz.
 

Mustafa KARACA (mustafa.karaca@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×