Bu haber kez okundu.

Süper Mavi Kanlı Ay için fotoğraf yarışması

Süper Mavi Kanlı Ay tüm Dünya’da olduğu gibi Bodrum’da da ilgiyle izlendi. Tarihi değirmenler tepesine çıkan vatandaşlar Ay’ın denize yansıması ile oluşan manzarayı hayranlıkla izledi. Bazı vatandaşlar ise Ay ile fotoğraf çektirirken ilginç görüntüler oluştu.

1866 yılından beri ilk kez meydana gelen doğa olayının ilk anlarını izlemek isteyen Bodrumlular ilçede yüksek yerlere çıkarken, özellikle tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu Haremtan mevkii Ay’ı izlemek isteyen vatandaşların buluşma noktası oldu. Ay doğmadan saatler öncesinden değirmenler tepesine gelen vatandaşlar ise Ay ve denize yansıyan yakamozu hayranlıkla izledi. Amatör fotoğrafçılar ve Bodrumlu vatandaşlar en son 152 yıl önce gerçekleşen doğa olayını çektikleri fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdi. Bazı vatandaşların fotoğraf çektirmek için şekilden şekle girmesi ise renkli görüntülere sahne oldu.

Vatandaşlar Süper Mavi Kanlı Ay’ın bir daha görmelerinin imkansız olduğunu ve bu anı kaçırmak istemedikleri için izlemeye geldiklerini söylediler.

Süper Mavi Kanlı Ay tutulması en son 1866 yılında gözlemlenirken, NASA’ya göre bir sonraki tutulma 152 yıl sonra gerçekleşecek.

(Eren Ayhan / İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×