Bu haber kez okundu.

Telefon tablet kapatılacak mı BTK açıkladı!

14-15 Kasım telefonlar kapatılacak mı? Bu gece cep telefonu kullanıcılarına WhatApp ve sosyal medya üzerinden yayılan bir mesaj herkesin tedirgin olmasına neden oldu. Acil diye gönderilen mesajda kullanıcılara ''telefon, hücresel cihaz ve tabletinizi kapattığınızdan emin olun'' şeklinde gönderim yapıldı. İlk resmi açıklama Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan geldi.

Açıklamada, kullanıcıların yüksek radyasyona maruz kalacağını belirten paylaşımlara ilişkin, doğruluk payı olmayan ve kamuoyunun yanlış yönlendirildiği değerlendirilen mesajlara itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

Sahte mesaj

BTK'dan yapılan radyasyon iddialarına ilişkin basın açıklaması şöyle;

''Sosyal medyada Singapur Televizyonu’na atıfta bulunularak ACİL başlığı ile yayınlanan ve bu gece (15 Kasım 2016 Salı) gezegenimizin çok yüksek radyasyona maruz kalacağı uyarısı ile cep telefonları ve tabletlerin kapatılması gerektiği yönünde mesajların yayıldığı görülmektedir. Doğruluğu teyit edilmemiş ve kamuoyunu yanlış yönlendirme ihtimali bulunan bu tür mesajlara vatandaşlarımızın itibar etmemesi ve ihtiyatla yaklaşması gerektiği değerlendirilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Ulaştırma Bakanlığı Twitter

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI'NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

Ulaştırma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından da benzer bir açıklama yapıldı. Bakan Arslan, "Bu gece yüksek radyasyona maruz kalınacağından iletişim araçlarının kapatılmasını öneren paylaşımlara itibar edilmesin.Doğruluğu teyit edilmeyen paylaşımlarla hareket edilmemesi ve yetkili mercilerin açıklamalarına itibar edilmesi son derece önemlidir." dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×